101 Okey Eşli Nasıl Oynanır?

Fun 101 Okey Arkadaşla Birlikte Eşli Nasıl Oynanır?; Fun 101 Okey Oyununa Giriş Yapın, Arayüzde Bulunan Yerden Eşli Oda Kurun, Eşli Odaya Arkadaşınızı Davet Edin, Diğer Oyuncuların Gelmesini Bekleyin ve Başlayın, Fun 101 Okey Arkadaşla Oynama Aslında sistem bu kadar basite indirilebiliyor.

101 de eşli bitince kaç yazılır?

Eğer oyunculardan biri tek elde elini açarsa diğer oyuncular hiç taş açmamışsa tüm sayılar çifte katlanır. Eğer eli bitiren bitişte joker atarsa bu defa tüm sayılar bir kez daha ikiye katlanır. Bu durumda elini bitiren -404 puan alırken diğerlerine 808 ceza puanı yazılır.

101 de çifte bitmek kaç puan?

Oyunu bitiren oyuncu -202 puan alır. Eğer diğer oyuncular elini açmışsa istekasında kalan sayıları ceza puanı olarak hesaplarına yazılır ama elini açmamışsa 404 ceza puanı alırlar. Eğer oyunculardan biri çifte gitmişse tur sonunda açmış olduğu eller oyun sonunda puan olarak çift yazılır.

101 de çift baraj kaç?

Çift açan oyuncunun cezası 2 katına çıkar.

Örneğin taş bittiğinde veya biri elini bitirdiğinde bir oyuncunun elinde kalan taşlar şunlar olsun: Bu oyuncunun alacağı ceza 7+9+3+4=23’tür. Eğer bu oyuncu elini çift olarak açmışsa alacağı ceza 2 ile çarpılır. 23*2=56 ceza alır.

You might be interested:  Satranç Nedir Nasıl Oynanır?

101 de çift açmak için kaç çift lazım?

bulmaz ise ceza puanı aldıktan sonra yerde düzletme yapılabilir. Çift açılabilir. 101 oyununda 5 çift olması halinde, elinizi çift olarak açabilirsiniz.Bir oyuncu hem çift hem de seri açamaz.

101 de çift işlenir mi?

Evet. Seri açan bir oyuncu, başka bir oyuncu tarafından çift açılmışsa elindeki çiftleri işleyebilir.

101 3 kişi ile oynanır mı?

Genellikle dört kişi ile oynanan okey oyunlarında bir kişinin eksik olması halinde oyun üç kişi ile de oynanabilir. Kişi sayısı oyun kuralları açısından belirleyici bir faktör değildir. Üç kişi ile oynanan oyunlarda da hangi okey oyunu seçilmişse o oyunun kuralları geçerlidir.

Çifte bitmek kaç puan?

Okey puanlama

Elini bitirmek icin ‘bitti’ butonuna tıklayan oyuncu oyunu bitirir. Elinizdeki taşlarla normal biterseniz, diğerlerinden -2 puan düşülür. Çifte giderek veya okey ile biterseniz, diğerlerinden -4 puan düşülür.

101 de kaçtan düşülür?

1- Bu oyuncu dışında yere seri veya çift açan hiç kimse yoksa, rakiplere eklenecek ceza 2 ile çarpılır. 2- Bu oyuncu, yere çift açmış ise, rakiplere eklenecek ceza 2 ile çarpılır. Bu oyuncunun cezalarından düşülecek 101 puan da 2 ile çarpılır. 202 puan düşülür.

101 de toplam kaç olmalı?

Oyun başladıktan sonra ıstakada bulunan taşların toplamının 101 olması gerekmektedir. Toplam per sayısı 101 olan oyuncu elini yere açabilir ve daha sonrasında yere taş atmak zorundadır. Eğer oyuncu bitecekse elinde fazladan bir taş olması gerekmektedir. Aksi taktirde o oyuncu bitemez.

101 de kaç olunca açılır?

Taşları dağıtan kişi oyuna başlar ve taş çekmeden yanındaki, oyuncuya taş atar. Sırası gelen oyuncu desteden taş çeker ve ellerindeki serilerin toplamı 101 sayısına ulaşıyor ise elini açabilir.

You might be interested:  Kastet Nasıl Oynanır?

101 de rekor kaç?

toplam 21 adet taş olur elimizde. elimizde bulunan 2 adet okey taşını 13 olarak kullanırsak maksimum elde edebileceğimiz dizilim bu şekilde olur. bu dizilimde toplam taş sayı ise 252 olduğunu görürüz.

2 okey yan yana konulur mu?

Oyun sıkıştığı zaman elinde okey olan oyuncu gerçek okeyi yere atıp yansın okey diyebilir.Sahte okey taşı ile masada açılan okey yan yana per’de kullanılamaz.

101 de çift nasıl açılır?

Yere Çift Açma: Sıra size geldi, yerden taş çektiniz. Istanızdaki çiftli perlerin sayısı 5 ve üstü ise çift alanına bu perleri açabilirsiniz. Bu şekilde çift açtıktan sonra, oyunda çift açmış olarak gösterilirsiniz.

Okey de kaç çift açar?

Eğer oyuncunun elinde aynı renk ve aynı numaradan çift taşlar varsa ‘çifte gidebilir’. Yani eline aynı renk ve numaradan 7 çift taş toplamaya çalışır. Dilerse oyun boyunca çifte gittiğini açıklamaz.

101 de rekor kaç?

toplam 21 adet taş olur elimizde. elimizde bulunan 2 adet okey taşını 13 olarak kullanırsak maksimum elde edebileceğimiz dizilim bu şekilde olur. bu dizilimde toplam taş sayı ise 252 olduğunu görürüz.

Okeyde kafa atmak kaç puan?

Bir oyuncu okey atarak biterse diğer oyuncuların cezaları 2 katına çıkacaktır. Bu durumda açmayan oyuncular 404, açan oyuncular ise ellerindeki sayıların 2 katı ceza yerler. (Çift açmış olanlar 4 katı ceza yer) Eli okey atarak bitiren oyuncudan 202 puan ceza silinir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.