Amerikan Bilardosu Nasıl Oynanır?

Amerikan Bilardo Nasıl Oynanır? Amerikan bilardo oyunu menü sayfasında PLAYER – TIMER seçeneğiyle zamana karşı ve PLAYER – PLAYER seçeneğiyle de 2 kişilik bilardo maçı yapın. Zamana karşı maç yaparken ekranın sağ üst köşesinde görünen süre bitmeden masa üzerinde bulunan tüm topları deliklerden sokmanız gerekiyor.
Rakipler, istekalarını beyaz topa vurarak ve beyaz topun kendilerine ait toplara çarpmasını sağlayarak kendi top grubunu ceplere doldurmaya çalışıyor. Toplarını rakibinden önce ceplere dolduran ve en sonunda 8 numaralı topu da delikten geçiren oyuncu, maçı kazanıyor.

Amerikan bilardo ne demek?

Amerikan bilardosu adından da anlaşılacağı gibi Amerikalıların keşfettiği bilardo çeşididir. Amerikan bilardosunda düz olarak adlandırılan 1-7 arasında numaralanmış yedi tane top, çizgili (pijamalı) olarak adlandırılan 9-15 arasında numaralanmış top, 8 numaralı siyah bir top bir de vuruş yapılan beyaz top vardır.

Bilardoda nasıl oynanır?

Bilardo oynamak için bilardo masasına ihtiyaç vardır. Bu masa üzerinde yer alan toplara isteka ile vurarak sayı yapılmaya çalışılır. Bilardo masasında yer alan deliklere topu atarak sayı elde etmeye çalışılır. Oynadığınız oyunun türüne göre aldığınız sayılarla galip gelmeyi amaçlarsınız.

8 top bilardo nasıl oynanır?

Bir oyuncu bir kalırdaki topları deliğe sokarken diğeride çizigilileri sokmaya çalışır. Önce kendi otplarını sokan ve ardından sekiz topu sokan kazanır. Toplar bir üçgen içinde sekiz top merkezde diğerleri diğer bölümlerde sıralanır. Oyun ana topun elde olması ile başlar.

You might be interested:  Bir Kelime Bir Işlem Nasıl Oynanır?

Ilk açılışta siyah top girerse ne olur?

Açılışta sadece siyah topun ceplerden birine girmesi halinde açılış yapan oyuncu oyunu kazanır, siyah topla birlikte başka herhangi topun ceplerden birine girmesi, oyunun kaybettirir.( Eğer son topta siyahın sokulacağı delik seçildikten sonra,önce beyaz top başka bir deliğe girerse ardından siyah top söylenen deliğe

3 top mu Amerikan mı?

üç top bu oyunun zirvesidir. üç top ıstaka topu odaklı bir oyunken, amerikan denilen bilardo oyunları hedef top odaklı bir oyundur. hem ıstaka topunun hem de hedef topun kontrolünü maksimum düzeyde gerektiren oyun ise snooker’dır.

Bilardo en az kaç kişiyle oynanır?

Yani tam olarak 15 tane top vardır. Oyun, 2 kişi ya da 2 takım olarak, Bantlı veya Bantsız olarak oynanabilir.

Bilardo 8 top nasıl dizilir?

toplar üçgen biçiminde dizilir. dizilişte her zaman en öndeki topun 2 sıra arkasında, ortada 8 numaralı top bulunur, iki arka köşede ise bir düz ve bir parçalı top bulunmalıdır. diğer toplar ise rastgele dizilerek her açılıştan sonra dağılımın farklı olması hedeflenir.

Bilardo topa nasıl vurulur?

İki kişi ile oynanan bilardo, oyuncunun topu deliğe soktuğu sürece devam etmektedir. Topu deliğe sokamayan oyuncu, sırasını kaybeder ve sıra diğer oyuncuya geçer. Masanın üzerinde bulunan topların bazıları deliğe sokulması gereken toplarken, bazılarının deliğe sokulmaması gerekir.

4 top bilardo nasıl oynanır?

Oyuncular, isteka topuyla diğer üç toptan ikisine vurarak bir puan alırlar. Bununla birlikte, tek atışta üç hedef topun hepsinden bir karom 10 puan alır. Puan, diğer toplardan herhangi birine vurmadan önce bir banda vurulduğunda iki veya 20 sayı olmak üzere iki katına çıkar.

Amerikan bilardo kaç top var?

Amerikan bilardosu adından da anlaşılacağı gibi Amerikalıların keşfettiği bilardo çeşitidir. Amerikan bilardosunda düz olarak adlandırılan 1-7 arasında numaralanmış yedi tane top, çizgili (pijamalı) olarak adlandırılan 9-15 arasında numaralanmış top, 8 numaralı siyah bir top bir de vuruş yapılan beyaz top vardır.

You might be interested:  Karşılıklı Gol Var Yok Nasıl Oynanır?

Bilardo top dışarı çıkarsa ne olur?

Toplardan herhangi bir dışarı çıkarsa, yapılan vuruş geçersizdir. Sayı alınmış olsa dahi sayılmaz. Oynama hakkı rakibe geçer. Top eğer bant üzerinde sıçrar ve içeri düşerse geçerlidir.

Bilardo çeşitleri nelerdir?

Bilardo oyun türlerine göre masaları delikli ve üç top olmak üzere iki genel bölüme ayırdığımız takdirde; Amerikan, Snooker ve Rus Bilardosu delikli masalarda, karambol ve üç bant ise üç top masalarında oynanan oyun çeşitlerine dahil edilebilir.

4 kişilik bilardo nasıl oynanır?

Masanın üzerinde bulunan topların bazıları deliğe sokulması gereken toplarken, bazılarının deliğe sokulmaması gerekir. Oyuncu kendisine ait olmayan topu deliğe sokarsa, sırasını kaybetmekte ve sayı rakibine yazılmaktadır. İsteka ile topa vuruş yapmadan önce topun gidiş açıları ve hızı hesap edilmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.