Bilardo Nasıl Oynanır Teknikleri Nelerdir?

Bilardo Nasıl Oynanır? İki kişi ile oynanan bilardo, oyuncunun topu deliğe soktuğu sürece devam etmektedir. Topu deliğe sokamayan oyuncu, sırasını kaybeder ve sıra diğer oyuncuya geçer. Masanın üzerinde bulunan topların bazıları deliğe sokulması gereken toplarken, bazılarının deliğe sokulmaması gerekir.
Bilardo oynamak için bilardo masasına ihtiyaç vardır. Bu masa üzerinde yer alan toplara isteka ile vurarak sayı yapılmaya çalışılır. Bilardo masasında yer alan deliklere topu atarak sayı elde etmeye çalışılır. Oynadığınız oyunun türüne göre aldığınız sayılarla galip gelmeyi amaçlarsınız.

Bilardo oyun Kuralları Nelerdir?

Bir oyuncu kendi grubundaki tüm topları ceplere doldurduktan sonra siyah topu sokmak üzere bir delik seçiyor. Yine beyaz top aracılığıyla gerçekleştireceği vuruşta, siyah topu belirttiği deliğe sokabilirse oyunu kazanıyor. Siyah top herhangi bir deliğe girmezse atış hakkı rakibe geçiyor.

3 kişi bilardo nasıl oynanır?

3-Top (Karambol)

Bu iki oyunda da bir beyaz top, bir sarı top ve bir de kırmızı top vardır. İki kişi ya da iki takım olarak oynanır. Kural olarak rakiplerden biri beyaz topa diğeri ise sarı topa vurur bu iki oyunda da kırmızı topa vurulmaz. 3-Topta sayı yapmak için vuruş yapılan topun diğer iki topa değmesi lazımdır.

You might be interested:  Skippity Nasıl Oynanır?

8 top bilardo nasıl oynanır?

Bir oyuncu bir kalırdaki topları deliğe sokarken diğeride çizigilileri sokmaya çalışır. Önce kendi otplarını sokan ve ardından sekiz topu sokan kazanır. Toplar bir üçgen içinde sekiz top merkezde diğerleri diğer bölümlerde sıralanır. Oyun ana topun elde olması ile başlar.

4 top bilardo nasıl oynanır?

Oyuncular, isteka topuyla diğer üç toptan ikisine vurarak bir puan alırlar. Bununla birlikte, tek atışta üç hedef topun hepsinden bir karom 10 puan alır. Puan, diğer toplardan herhangi birine vurmadan önce bir banda vurulduğunda iki veya 20 sayı olmak üzere iki katına çıkar.

Bilardo kaç set oynanır?

Oyunun amacı çuha kaplı masadaki topları isteka kullanarak masanın her köşesinde dört tane ve uzun kenarın ortasında iki tane olmak üzere 6 tane deliğe belli kurallara ve sıralamaya bağlı kalarak sokmaktır.

Snooker.

Birlik Dünya Profesyonel Bilardo ve Snooker Birliği
İlk oynanış 1870’ler
Özellikleri

Bilardo en fazla kaç kişiyle oynanır?

Yani tam olarak 15 tane top vardır. Oyun, 2 kişi ya da 2 takım olarak, Bantlı veya Bantsız olarak oynanabilir.

En iyi 3 top bilardo oyunu Hangisi?

Ülkemizde en çok 8 top ve 3 top çeşitleri oynanan bilardo, aslında çok sayıda farklı çeşide sahip.

Android ve iOS için en iyi mobil bilardo oyunları (Özet liste):

 • Billiards City.
 • Billiards Club (Android)
 • Kings of Pool.
 • Real Pool 3D (Android)
 • Pool Break Pro (Android)
 • Pool Mania (Android)
 • Pool Stars.
 • Total Snooker.
 • Bilardo 8 top nasıl dizilir?

  toplar üçgen biçiminde dizilir. dizilişte her zaman en öndeki topun 2 sıra arkasında, ortada 8 numaralı top bulunur, iki arka köşede ise bir düz ve bir parçalı top bulunmalıdır. diğer toplar ise rastgele dizilerek her açılıştan sonra dağılımın farklı olması hedeflenir.

  You might be interested:  Vladimir E Karşı Nasıl Oynanır?

  Bilardoda toplar nasıl belirlenir?

  Amerikan bilardosu adından da anlaşılacağı gibi Amerikalıların keşfettiği bilardo çeşitidir. Amerikan bilardosunda düz olarak adlandırılan 1-7 arasında numaralanmış yedi tane top, çizgili (pijamalı) olarak adlandırılan 9-15 arasında numaralanmış top, 8 numaralı siyah bir top bir de vuruş yapılan beyaz top vardır.

  Bilardo top dışarı çıkarsa ne olur?

  Toplardan herhangi bir dışarı çıkarsa, yapılan vuruş geçersizdir. Sayı alınmış olsa dahi sayılmaz. Oynama hakkı rakibe geçer. Top eğer bant üzerinde sıçrar ve içeri düşerse geçerlidir.

  Bilardo kırmızı topa vurulur mu?

  Her iki oyunda da topların rengi sarı, beyaz ve kırmızı olmak üzere 3 e ayrılır. Oyuncular ya beyaz topu seçer yada sarı topu her iki oyunda da kırmızı topla vuruş yapılmaz. Masanın boyutları 284×142 cm dir. Yüksekliği ise yaklaşık olarak 78 ila 80 cm arasındadır.

  Bilardo masasındaki noktalar ne işe yarar?

  3 bant bilardo disiplininde kullanılan sistemlerin ortak ismidir. sistemlerin tamamında bilardo masasındaki küpeştelerin üzerindeki baklalar farklı sayı değerlerine sahip olup, farklı hesaplamalar ile sayı yapılmasında yardımcı olur. diamond sisteminde düzgün hesap yapılabilmesi için ilk defa oynadığımız bir masada 3-5

  Bilardonun amacı nedir?

  Mynet Spor Tv

  Bir set içerisinde hedefiniz olup, o seti kazandığınızda hanenize bir puan yazdığınız oyunlar olabilir. Bilardodaki amaç genel olarak bir rakiple yarışmak, yarışma sonucunda kurallar dahilinde karşılaşmadan puan olarak önde çıkmak ve rakibi yenmektir.

  Snooker oyunu Nasıl Oynanır?

  Snooker, 22 topla oynanan, Britanya’da popüler olan bir bilardo türüdür. Oyunun amacı çuha kaplı masadaki topları isteka kullanarak masanın her köşesinde dört tane ve uzun kenarın ortasında iki tane olmak üzere 6 tane deliğe belli kurallara ve sıralamaya bağlı kalarak sokmaktır.

  You might be interested:  Online Kafa Topu Pc De Nasıl Oynanır?

  Bilardo terimleri nelerdir?

  köprü: ıstakanın uç kısmını içinden geçirdiğiniz elinizin aldığı şekil, pozisyon. jump atışı:45 derecelik açıyla beyaz topun tam merkezine yapılan darbeli bir vuruşla topu zıplatma hareketi. brikol: hedef toptan önce bantı kullanarak yapılan atış.

  Ilk açılışta siyah top girerse ne olur?

  Açılışta sadece siyah topun ceplerden birine girmesi halinde açılış yapan oyuncu oyunu kazanır, siyah topla birlikte başka herhangi topun ceplerden birine girmesi, oyunun kaybettirir.( Eğer son topta siyahın sokulacağı delik seçildikten sonra,önce beyaz top başka bir deliğe girerse ardından siyah top söylenen deliğe

  Amerikan bilardo nasıl oynanır ve kuralları nelerdir?

  Yani tam olarak 15 tane top vardır. Oyun, 2 kişi ya da 2 takım olarak, Bantlı veya Bantsız olarak oynanabilir. Oyunun amacı iki gruptan birini tamamlayıp siyah topu en son topun girdiği cep’e veya oyuncunun değiştirmemek kaydıyla deklare edeceği cep’e girdirmesidir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.