Discord Nasıl Oynanır?

Discord nasıl kullanılır?

 1. Adım #1: Discord’u indirin. ( Android, iPhone ve iPad, Windows, MacOS)
 2. Adım #2: Programı kurun ve gerekli ayarlamaları yapın (Mikrofon / kulaklık ayarları vs.)
 3. Adım #3: Bir sunucu bulun ya da kendi sunucunuzu oluşturun.
 4. Adım #4: Arkadaşlarınızı davet edin.

Discord oyunu nasıl oynanır?

Discord uygulamasını kullanabilmeniz için öncelikle uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. İndirme işlemini gerçekleştirdikten sonra uygulamayı kurmanız ve gerekli ayarları yapmanız gerekir. Daha sonra dilerseniz bir sunucu bulabilir ya da kendi sunucunuzu oluşturabilirsiniz.

Discord nedir tehlikeli mı?

Sunucu yöneticileri Mavi Balina benzeri oyunlar başlatabilir. Herkese açık bir sunucuda madde kullanımı, cinsel mesajlar, pornografik içerikler paylaşılabilir. Bu tür sunucular şikayetle kapatılsa da 100 milyon kullanıcının her saniye yeni sunucu eklediği ortamda, sunucu silinene kadar iş işten geçebilir.

Discordda neler yapılabilir?

Discord, Skype veya TeamSpeak gibi programlara veya Slack gibi profesyonel iletişim platformlarına benzer bir sohbet uygulamasıdır. Özellikle video oyunu oyuncularına yöneliktir ve onlara birbirlerini bulma, oyunu koordine etme ve oynarken konuşma yolları sağlar.

Discord nasıl sohbet edilir?

Dilediğin grubu açın (veya daha önceki adımları takip edin) ve arama simgesine tıklayarak grupta bulunan herkesi ara. Arkadaşların aramaya katıldığında, profil resimlerinin yanıp sönmesi gidecek ve yeşil bir halkayla sesli sohbete dahil oldukları görülecektir.

You might be interested:  Betboo Sistem Nasıl Oynanır?

Discord Üyelik ücretli mi?

Belirttiğimiz üzere sesli bir iletişim uygulaması olarak karşımıza çıkan Discord başlangıçta ücretsizdir. Yani web üzerinden görüşmeler yaparken herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Discord da görüldü var mı?

Malesef, son çevrimiçi zamanını göremezsiniz.

Discord yaş sınırı nedir?

Discord kullanmak için en az 13 yaşında olunması gerektiğini unutma; yani yaşı daha küçük olan öğrenciler bu hizmetten faydalanamaz.

Discord hangi ülkeye ait?

San Francisco merkezli Discord bugün tam 45 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip ücretsiz bir uygulama. Geçtiğimiz yıla göre tam dört kat arttırdığı günlük aktif kullanıcı sayısı ise 9 milyona ulaşmış durumda.

Discord telefona iner mi?

Discord İndirme İşlemi

Genel olarak bilgisayarınıza indirdikten sonra kullanabileceğiniz bu uygulama ayrıca İOS ve Android cihazlara da indirilebilir.

Discord türkçe ne demek?

Türkçe İngilizce sözlükte arama yapmak için ise tıklayabilirsiniz. (i). ahenksizlik, fikir ayrılığı, anlaşmazlık, ihtilâf, kavga; (müz). falso, gürültü. sow discord anlaşmazlık yaratmak, mesele çıkarmak.

Discord kaç kişi?

Şu anda, sunucuda toplam 50 kişi birlikte görüntülü sohbet etmek için kanala katılabilir!

Discord un sahibi kim?

Jason Citron, bir teknoloji girişimcisi, sesli ve yazılı iletişim programı Discord’un kurucusu ve sahibidir. 2008’de OpenFeint’i kurdu ve 2011’de Japon bir oyun yapımcısı olan GREE’ye 104 milyon dolara sattı.

Discord da telefon numarası görünür mü?

Discord’a verilen tüm bilgiler saklanıyor. Onun dışında bulamazlar.

Discord da nasıl arkadaş bulunur?

Arkadaşlık İsteği Gönder butonuna tıkla. Bu, metin kutusunun sağ tarafındaki mavi bir butondur. Butona tıkladığında arkadaşlık isteği bu kullanıcıya gönderilir. Kullanıcı, isteğini kabul ettiğinde arkadaş listene eklenir.

Discord boşta ne anlama gelir?

Normalde, belli bir süre herhangi bir işlem yapmadığın zaman Boşta olarak görünürsün, ancak bunu açılan menüden sende seçebilirsin. Kendi kendini boşta yapman halinde, otomatik boşta durumuna nazaran sınırsız olarak bu durumda kalırsın.

You might be interested:  Mikado Oyunu Nedir Nasıl Oynanır?

Discord da bir oyun oynuyor nasıl yapılır?

Discord ayarlarından etkinlik durumuna gir. Mevcut etkinliği durum mesajı olarak göster seçeneğini aktif et. Daha sonra oyuna gir. Hala gözükmüyorsa ekle butonuna tıkla ve Valorant’ı seçip oyun ekle tuşuna tıkla.

Discord bir oyun oynuyor nasıl yapılır 2021?

Discord’da istediğimiz oyunu ‘ oynuyor’ yapma

 1. İlk olarak profil kısmımızın hemen sağında bulunan ayarlar simgesine tıklayalım.
 2. Daha sonra Oyun Etkinliği bölümünü seçelim.
 3. Ardından Oyununu görmüyor musun?
 4. Bende photoshop programı açık onu seçiyorum sizde hangisi açıksa onu seçin hiç farketmiyor.

Discord ne dinliyorum?

Ayrıca arkadaşlarının neler dinlediğini görebilir ve onları çalabilir, hatta birlikte de dinleyebilirsin.

Discord ve Spotify

 • Discord uygulamasını indir ve aç.
 • Soldaki menüde Bağlantılar’a tıkla.
 • Spotify’a tıkla.
 • Spotify’da oturum açmak veya kaydolmak için kullanabileceğin bir web sayfası açılır.
 • Discord LOL oynuyor nasıl yapılır?

  Discord’dan ayarlar kısmına geliyoruz. ‘Oyun Etkinliği’ seçeneğine tıklayıp ‘Şu anda oynanılan oyunu durum mesajı olarak göster.’ seçeneğini aktif hale getiriyoruz. Sorunu çözecektir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.