Futoşiki Oyunu Nasıl Oynanır?

Futoşiki oyunu, Japon kökenli bir akıl yürütme oyunudur. Kelime anlamı ‘eşit değildir’ demektir. Futoşiki oyununda amaç verilen sayılarda ve matematikte büyük ve küçük işaretlerinden yola çıkarak oyun sahasındaki eksik rakamları bulmaktır.

Futoshiki nedir nasil oynanır?

futoshiki’de her kutucuğa 1’den 5’e kadar rakamlar yerleştiriliyor, aradaki büyüktür, küçüktür ve eşittir işaretleri, oyuncuya yön veriyor. sadece beş yıl kadar önce bulunmuş olan ve kelime anlamı itibariyle ‘eşit değil’ manasına gelen; kağıt üzerinde oynanan oyun.

Sihirli Piramit Zeka Oyunu Nasıl Oynanır?

Piramidin tepesinden birbirlerine bağlı çemberler boyunca ilerleyerek tabana ulaşmaya çalışılır. Yol boyunca her sayı (ya da harf) bir kez kullanılmalıdır. Şekilde 1’den 6’ya kadar sayılar kullanılarak piramit oluşturulmuş ve piramidin tepesinden tabanına kadar bu sayılar birer defa kullanılmak zorundadır.

Apartman oyunu nasıl oynanır?

APARTMANLAR NASIL OYNANIR?

 1. Her satırda ve her sütunda 1’den n’e kadar tüm rakamlar (apartmanlar) yalnız birer kez yer almalıdır.
 2. Diyagramın dışında verilen sayılar, o yönden bakıldığında kendinden daha yüksek katlı bir apartmanın arkasında kalmayıp görülebilen apartman sayısını vermektedir.

Kendoku oyunu nasıl oynanır kuralları nelerdir?

KENDOKU NASIL OYNANIR?

 1. Her satırda ve her sütunda 1’den n’e kadar tüm rakamlar yalnız birer kez yer almalıdır.
 2. Kalın çizgiyle belirtilmiş her bölgenin içindeki sayılar, bölgenin köşesindeki işleme tabi tutulunda bölgenin köşesindeki sayıyı vermelidir.
 3. Bölge içinde rakam tekrarı olabilir.
You might be interested:  Gta 5 Telefonda Nasıl Oynanır?

Japon zeka oyunları nelerdir?

Zeka ve Akıl Oyunları Nelerdir?

 1. Akıl Oyunları Sudoku. Bölgesel Sudoku.
 2. İşlem Oyunları Kendoku (Tek işlem) (4 İşlem) İşlem Karalama.
 3. Strateji Oyunları Nim. Tactix.
 4. Karma Zeka Oyunları Kap Aktarma Oyunları Kibrit Oyunları
 5. Sözcük – Mantık Oyunları Anagramlar. Sözcük Merdiveni.
 6. 6. Zeka ve Akıl Oyunları Nelerdir? – Mekanik Oyunlar.

Kendoku nasıl yapılır?

Kendoku oyunu, Japon bir matematik öğretmeni tarafından keşfedilen ve dört işleme dayalı olan bir oyun olarak ifade edilmektedir. Dört işleme dayalı olan bu oyunda kurallar herkes tarafından anlaşılacak kadar basit olmaktadır. Her satırda ve sütunda 1’den 4’e kadar olan rakamların bir kez yazılması zorunlu olmaktadır.

Amiral battı oyunu evde nasıl yapılır?

Amiral Battı

 1. En az iki kişi ile oynanır.
 2. Oyun için kağıt ve kalem gerekmektedir.
 3. En az iki oyuncuyla oynanır. İki oyuncu da kâğıtlarına iki büyük kare çizer. Bunları enine ve boyuna 10’ar çizgiyle 100 kareye bölerler.
 4. Sıkılana kadar oynanabilir.

Patika oyunu nedir?

Patika kutu oyununda amacınız şehirlere en çok üzüm taşıyan tüccar olabilmek. Yolculuğunuz biraz zorlu geçecek çünkü rakipleriniz de sizinle aynı amaca ve hatta aynı patikalara sahip. Ancak herkes stratejisini belirleyerek, kendi yolunu kendi çizecek!

Çit oyunu nasıl oynanır?

Noktaları yatay veya dikey çizgilerle birleştirerek kapalı tek bir çit oluşturulmalıdır. Bulmacadaki rakamlar bulundukları hücrenin kaç kenarında çit parçası olduğunu gösterir. İçerisinde rakam olmayan hücrelerin kenarlarında herhangi bir sayıda çit olabilir veya hiç çit olmayabilir. Çizdiğiniz çit kendisini kesemez.

Hedef 5 oyunu ne kadar?

Oyuna Başlarken Kaç Beşli Olacağı Belirlenir -Hedef İlk Beşli İse İlk Yapan Kazanır -Hedef İkinci Beşli İse İki Tane Beşli Yapan Kazanır -Hedef Üç Beşli İse Üç Yapan Kazanır -Hedef 4 Beşli İse Dört Yapan Kazanır -Hedef 5 Beşli İse Beş Yapan Kazanır -Eğer Hiç Kimse Hedefi Yapamazsa.

You might be interested:  Yeni Kazı Kazanlar Nasıl Oynanır?

Apartman Sudoku Nedir?

Apartman Sudoku ya da diğer adıyla Apartmanlar Sudoku, çocukların hem eğlenerek hem de öğrenerek oynayabileceği harika bir oyun. Gün içerisinde beyin jimnastiği yapmayı istediği her an oynayabilir ve matematiksel becerilerini geliştirebilir.

Mangala oyunu nasıl oynanır?

Oyunda her oyuncunun önünde bulunan yan yana 6 küçük kuyu, o oyuncunun bölgesidir. Karşısında bulunan 6 küçük kuyu rakibinin bölgesidir. Oyuncular hazinelerinde en fazla taşı biriktirmeye çalışırlar. Oyun sonunda en çok taşı toplayan oyuncu oyun setini kazanmış olur.

Fubuki nasıl çözülür?

Fubuki genelde 3×3’lük bulmaca üzerinden çözülüyor. 3 satırınız ve 3 sütununuz var. Her satır ve sütunun sonunda, bulmaca dışında bir sayı var. Bu sayılar o satır veya sütunun içine yazılan rakamların çarpımının sonucu. Bulmacada bazen bazı rakamlar verilse de bazen verilmeyebiliyor.

Kenken Matematik Sudoku nasıl oynanır?

Kendoku Oyunu Nasıl Oynanır?

 1. Eğer 4×4 bir bulmaca çözüyorsanız her yatay sırayı, rakamlar tekrar etmeden 1, 2, 3 veya 4 sayıları ile doldurmalısınız.
 2. Bulmacayı çözmek için köşelerde yer alan işlemleri yapmak zorundasınız.
 3. Çıkarma ve bölme kutularının herhangi bir sırada olabileceğini bilin.

Kare Karalamaca oyunu nasıl oynanır?

Japon bulmacaları olarak da bilinen kare karalamaca, belirli bir mantık içeren çizim bulmacası türüdür. Oynamak için sadece sayı saymayı bilmek yeterlidir. Bu yüzden her yaşa hitap edebilen kare karalamaca, boş vakitlerinizi değerlendirebileciğiniz iyi bir mantık bulmacasıdır.

Kakuro bulmaca nasıl çözülür?

Bu bağlamda kakuro bulmacasını çözebilmek için, mutlaka yatay ve dikey kapsamdaki sayı toplamına dikkat etmek gerekir. Rakamları kutulara yazmadan önce, mutlaka yatay ve dikey toplamları ele almak gerekmektedir. Çünkü her bir kutu içerisine satır ve sütun kapsamında farklı rakamların yazılması gerekmektedir.

Kare Karalamaca oyunu nasıl oynanır?

Japon bulmacaları olarak da bilinen kare karalamaca, belirli bir mantık içeren çizim bulmacası türüdür. Oynamak için sadece sayı saymayı bilmek yeterlidir. Bu yüzden her yaşa hitap edebilen kare karalamaca, boş vakitlerinizi değerlendirebileciğiniz iyi bir mantık bulmacasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.