Kim Nerede Ne Yapıyor Oyunu Nasıl Oynanır?

Kim kiminle, ne zaman, nerede, ne yapıyorlar? Oyun kağıt ile oynanır. Kağıda “kim, kiminle, ne zaman, nerede, ne yapıyorlar?” yazılır. Kelimeleri ayırmak için çizgiler çizilir. Kaç kişi varsa o kadar kâğıt kullanılır. Kimse birbirine göstermeden bölümler doldurulur. Sonra kağıtlar oyuncularla değiştirilir.

Bir oyuna 2 dakika verilir ve 1 dakika verilir.?

Oyun, oyunculardan birisinin bir hece söylemesi ile başlar. Örneğin “Da”. Bu hecenin ardından oyuncuya 2 dakika verilir ve oyuncundan “Da” hecesi ile başlayan 5 kelime bulması beklenir. Bulamayan oyuncu, oyunu kaybeder. Çocuğunuzla beraber yaratıcılığınızı konuşturun! Dondurma çubuğundan yapboz!

Bu oyunun oynanacağı bir oyundur.?

Yöneten kişi “deve” dediğinde oyuncular ayağa kalkar; “cüce” dediğinde yere çömelir. Söylenenin tersini yapan oyuncu, oyunu kaybeder. 4 yaşın üzerindeki çocukların oynayabileceği bu oyunda herhangi bir nesne gerekmemektedir. Oyun, oyunculardan birisinin bir hece söylemesi ile başlar. Örneğin “Da”.

Çocukların oynayabileceği bu oyun en az iki kişi ile oynanabilir.?

7 yaş ve üzeri çocukların oynayabileceği bu oyun en az iki kişi ile oynanır. Oyuncular halka şeklinde dizilir. Bir kişi “1” diye saymaya başlar, yanındaki oyuncu “2”, onun yanındaki “3” şeklinde saymaya devam eder. 5’e gelen oyuncu “Bom” diye bağırır.

Evet – Hayır oyunu Nasıl Oynanır?

Evet – Hayır oyunu nasıl oynanır? Oyunculardan biri sunucu diğeri de cevap veren kişi olur. Cevap veren oyuncunun hiçbir soruya “Evet” ya da “Hayır” şeklinde cevap vermemesi gerekir. Örneğin; “okula gidiyor musun?” sorusuna “Evet” derse yanar. “Gidiyorum” demelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.