Lakros Sporu Nasıl Oynanır?

Lakros, her oyuncunun ufak ve sert plastikten yapılmış topu taşıyabilecekleri ve ucunda bir ağ olan sopalarla (crosse) oynadığı, amacı topu karşı takımın kalesine sokmak olan bir takım sporudur. Oyun değişik kategorilerde farklı sayıda oyuncudan oluşan takımlarla oynanır.

Lakros kaç dakika oynanır?

Lakros müsabakaları, 15’er dakikalık 4 çeyrek üzerinden oynanır. Oyun sona erdiğinde en fazla sayıya sahip olan takım karşılaşmanın galibi olur.

Lakros Nerede Oynanır?

Lacrosse sporu, genellikle saha içerisinde oynanmaktadır. Belirli bir mekanı yoktur. İstediğiniz yerde yani alanı büyük olan bir mekanda oynamak mümkündür. Müsabakalar futbol sahalarında gerçekleştirilmektedir.

Lakros ne zaman bulundu?

Kanada’nın en popüler sporu olan lakros zamanla zamanla diğer ülkelere de yayılmaya başlamış ve ulusal bir spor olarak kabul edilmiştir. İlk kurulan spor kulübünün Montreal Lakros, 1700 yılında kurulmuştur. Bu köklü spor ülkemizde ise çok fazla duyulmamıştır ancak, lakros milli takımı bulunmaktadır.

Spor alanları nelerdir?

Olimpiyatlarda tercih edilen ana sporlar ise; atletizm, voleybol, kürek, yelken, badminton, triatlon, basketbol, okçuluk, kano, atıcılık, masa tenisi, bisiklet, binicilik, masa tenisi, tekvando, futbol, cimnastik, halter, hokey, hentbol, tenis, su sporları, tekvando, judo, su sporları ve modern pentatlon olarak ifade

Leave a Reply

Your email address will not be published.