Mynet Çanak Okey Nasıl Oynanır?

Elinizdeki taşları 4-4-3-3 ya da 5-3-3 şeklindeki setler halinde dizmeyi başarırsanız elinizdeki son kalan taşı masanın ortasında sürükleyerek kazanırsınız. Eğer fazlalık taşınız okey taşıysa ya da çifte giderek biterseniz çanak kırarak biriken Mynet Liraları toplarsınız.

Mynet okey nasıl oynanır?

Okeyde yapılması gereken aynı renkteki taşları sıra bir şekilde dizmektir. Örnek vermek gerekirse kırmızı renkteki okey taşlarını 11-12-13 diye yan yana olacak şekilde dizmektir. 13 sayısından sonra yana yine kırmızı bir gelebilir fakat bu sayıdan sonra 2 gelemez. Yani 12-13-1-2 diye bir dizilim şekli bulunmamaktadır.

Çanak okey arkadaşla nasıl oynanır?

Bir oyuncuya arkadaşlık teklif etmek için resmine tıklayarak açılacak pencereden Arkadaş ekle düğmesine tıklamalısınız. Eğer o da kabul ederse oyun arkadaşı olursunuz.

Çanak okey nasıl indirilir?

PC’de Çanak Okey Plus nasıl indirilir

 1. MEmu yükleyicisini indirin ve kurulumu tamamlayın.
 2. MEmu’yu başlatın ve ana sayfada Google Play’i açın.
 3. Google Play’de Çanak Okey Plus arayın.
 4. Çanak Okey Plus indirin ve yükleyin.
 5. Kurulum tamamlandığında başlamak için simgeye tıklayın.
 6. PC’de MEmu ile Çanak Okey Plus oyunun keyfini çıkarın.

Okeyde taşlar nasıl sıralanır?

Altınstar düz okey kuralları

You might be interested:  Pubg Mobile Pc'Den Nasıl Oynanır?

Başlarken herkese 14, oyuna ilk başlayacak oyuncuya 15 taş dağıtılır. Oyuncular dağıtılan taşları önlerindeki ‘ıstaka’ya dizerler. Kalan taşlar kapalı olarak ortaya konur. Bir taş yere açılır, bunun bir üstü ‘okey’dir ve bütün taşların yerine kullanılabilir.

Ücretsiz okey oyunu nasıl indirilir?

Okey plus uygulamasını uygulamanın market linklerine giriş yaptıktan sonra oyunlar sekmesine tıklayın. Oyunlar sekmesinde en çok indirilen oyunlarda okey plus uygulamasını göreceksiniz. Bu kategoride okey plus oyununu indirebilirsiniz.

Okey Extra nasıl arkadaş eklenir?

Okey Extra oynarken arkadaş eklemek istediğin oyuncunun resminin üzerine tıklayıp profil kartında aşağıda yer alan ” Arkadaş Ekle ” tuşuna basarak arkadaşlık isteğin gönderilir. Eklemiş olduğun arkadaşların senin Facebook arkadaşın olmaz.

Arkadaşlarla online okey nasıl oynanır?

OKEYİ İNTERNETTEN DE OYNAYABİLİRSİNİZ

İnternetten okey oyunu oynamak için uygulamayı açtıktan sonra öncelikle bir masa seçip oturmanız gerekiyor. Dilerseniz kendiniz bir masa açabilir ve arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Masada sizin dışınızda 3 kişi daha olacak ve dört kişilik oyuna başlayabileceksiniz.

Çanak okey nasıl dizilir?

Çanak okeyde amaç farklı renkteki aynı sayıları toplamak ya da aynı renkli taşlarla sıralı gitmektir. Örneğin: Kırmızı 7-8-9-10. Taşlar dağıtılmadan önce iki kez zar atılır. Gelen zarlara göre taş açılır.

101 okey nasıl indirilir?

PC’de 101 Yuzbir Okey Plus İndirme ve Oynatma

 1. BlueStacks’i PC’nize İndirin ve Yükleyin.
 2. Play Store’a erişmek için Google girişi yapın ya da daha sonraya bırakın.
 3. Sağ üst köşeye 101 Yuzbir Okey Plus yazarak arayın.
 4. 101 Yuzbir Okey Plus uygulamasını arama sonuçlarından indirmek için tıklayın.

Okey Plus ücretli mi?

101 Okey Plus oyununa bakacak olursak, akıllı telefonların uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebilen çevrimiçi oynanan bir masa oyunudur.

You might be interested:  Clash Of Clans Laptopta Nasıl Oynanır?

Okey taşları kaç kaç dizilir?

Taşlar karıştırılıp her bir oyuncuya 14’er taş verilir. İlk oynayacak oyuncuya 1 adet taş fazladan verilir ve 15 taşla başlatılır. Oyuna 15 taş dağıtılan kişi başlar. Oyuncular kendilerine dağıtılan taşları önlerindeki ıstakaya dizerler.

Okey kaç Perle biter?

Sahte okey kimdeyse gösterge ondadır. Göstergeye sahip olan oyuncu bu durumu oyunun başında belirttiği taktirde diğer oyunculardan birer puan düşmektedir. Gruplara per adı verilmektedir. Oyuncu perler yaparak 14 taşı tamamlamalıdır.

Düz okey kaç taş?

Okey oynayabilmek için dört ıstaka, yüz beş okey taşı ve bir adet de zar gereklidir. Okey oynamak için ise dört oyuncuya ihtiyaç vardır.

Okey oyunu Nasıl Oynanır?

Okey’de amaç, aynı renkli taşları sıraya dizmek ya da aynı sayılı taşların farklı renklerinden grup yapmaktır. En az 3 adet taş bir grup(per) oluşturur. Sırası gelen oyuncu eğer bir önceki oyuncunun attığı taş işine yarıyorsa onu alır, aksi halde ortadan bir taş çeker.

Okey oynamak günah mı?

Tavla, satranç ve okey oynamak haram mı? Eğlencesine ya da öylesine oynanmış olsa dahi dinimizce yasaklanan şans oyunları, Müslüman kimseleri aldatma yolunda şeytanın sapladığı bir oktur. Müslümanların bu tuzaktan uzak durup kendilerini tavla, satranç, okey vb. oyundan sakındırması gerekir.

101 okey nasıl indirilir?

PC’de 101 Yuzbir Okey Plus İndirme ve Oynatma

 1. BlueStacks’i PC’nize İndirin ve Yükleyin.
 2. Play Store’a erişmek için Google girişi yapın ya da daha sonraya bırakın.
 3. Sağ üst köşeye 101 Yuzbir Okey Plus yazarak arayın.
 4. 101 Yuzbir Okey Plus uygulamasını arama sonuçlarından indirmek için tıklayın.

101 okey oyunu Nasıl Oynanır?

Okey 101 dört oyuncu ile birden fazla turda oynanır. Bu oyunda amaç mümkün olduğu kadar az puanla oyunu bitirmektir. Tüm turlar sonunda en az puana sahip olan oyuncu oyunun galibidir. Puanlar elde kalan taşların üzerindeki sayılar ile belirlenir (örnek: bir kırmızı 3 = üç puan, bir siyah 11 = 11 puan).

Leave a Reply

Your email address will not be published.