Numbers Game Nasıl Oynanır?

Nasıl Oynanır Başlangıçta rakamları bilinenden bilinmeyene (tümevarım) metoduyla 3×3’lük alana yerleştirmemiz istenir. İlerleyen aşamalarda dokuz bölmenin herhangi bir yerine X işareti konulup rakamın o yere yerleşemeyeceğini ifade ederek yerinin bulunması istenir.

Merge The Numbers nasıl oynanır?

Nasıl oynanır:

Bir döşemeyi sürükleyin ve aynı döşemenin üzerine bırakın. Birleşecekler ve değer olarak çoğalacaklar. En yüksek sayıya ulaşana kadar devam edin.

Numbers oyunu kac yas?

ZET Zeka NUMBERS Matematik Zeka Oyunu 4+ Yaş 1 Oyuncu.

Match Madness oyunu nasıl oynanır?

MATCH MADNESS OYUNU NASIL OYNANIR? Her oyuncuya üzerinde 1,2,3,4,5 adet nokta bulunan bloklardan birer adet verilir ve ortaya bir görev kartı koyulur. Karttaki desen dizilimine doğru şekilde ilk olarak ulaşabilen oyuncu o kartı kazanır. Oyunun sonunda en çok kartı olan oyuncu oyunu kazanır.

Fast Numbers nasıl oynanır?

Toplama işlemini en kısa sürede bilen oyuncu oyun kartonu ortasındaki zil butonuna basar ve pulunu önündeki cevap kartonundaki doğru cevabın olduğu alana yerleştirir. Oyun böyle devam eder.30 adet soru kartı bittiğinde en çok hangi renkte pul varsa o rengi seçen oyuncu oyunu kazanır.

Numbers Logic and Creativity nasıl oynanır?

Bu Oyun Mantık Yürütme, Tümevarım Ve Basit Denklem Çözümü Becerisi Kazandıran Bir Oyundur. Amaç: Zorluk Derecesi Ve Kazanımları Birbirinden Farklı 3 Kitapçıktaki Görsel İpuçlarını Kullanarak Toplama, Çıkarma, Çarpma Ve Bölme İşlemlerini Yaparak Rakamları Doğru Yerlerine Yerleştirmek.

You might be interested:  Bilgisayardan Hayday Nasıl Oynanır?

Kendoku oyunu nasıl oynanır?

KENDOKU NASIL OYNANIR?

 1. Her satırda ve her sütunda 1’den n’e kadar tüm rakamlar yalnız birer kez yer almalıdır.
 2. Kalın çizgiyle belirtilmiş her bölgenin içindeki sayılar, bölgenin köşesindeki işleme tabi tutulunda bölgenin köşesindeki sayıyı vermelidir.
 3. Bölge içinde rakam tekrarı olabilir.

Mathler nasıl oynanır?

Mathler’ın kuralları nelerdir?

 1. Çözümü altı ya da daha kısa sürede tahmin etmeniz gerekiyor.
 2. Girdiğiniz her denklem geçerli bir cevap olmalıdır.
 3. Doğru bir giriş yeşile döner.
 4. Yanlış yerde doğru bir giriş sarıya döner.
 5. Yanlış bir giriş griye döner.
 6. Rakamlar ve işlemler birden fazla kullanılabilir.

En güzel zeka oyunları nelerdir?

Akıl Oyunları:

 • Sudoku.
 • Bölgesel Sudoku.
 • Sihirli Piramit.
 • ABC Bağlamaca.
 • Apartmanlar.
 • Çit Oyunu.
 • Colours zeka oyunu nasıl oynanır?

  Nasıl oynanır? Birinci kitapçıkta dokuz oyun taşı ile oynayabilirsiniz. Kırmızı küp, kırmızı üçgen, siyah küp, siyah üçgen, mor küp, mor üçgen, mavi küp, mavi üçgen ve mavi silindir taşları ile oyuna devam etmeniz gerekmektedir. Diğer taşları platformun içine bırakabilirsiniz.

  Kulami oyunu nasıl oynanır?

  1.Misketler rakibin oynadığı misketin yatay ve dikey yönlerine yerleştirilmelidir. 2.Rakibin misket yerleştirdiği zemin üzerine ilk seferde misket yerleştirilemez. 3.Oyuncu bir önceki elde misketini yerleştirdiği zemin üzerine bir sonraki elde misketini yerleştiremez. İkinci elden itibaren misketini yerleştirebilir.

  Skippity nasıl oynanir?

  Oyuncular her hangi bir taş ile başka bir veya birkaç taşın üzerinden zıplayarak üstünden zıpladıkları taşları toplar ve kendi önündeki uygun renkli yere yerleştirirler. Her bir renkten 1er tane toplayan oyuncu 1 puan kazanır. Bu nedenle amacımız sadece çok taş toplamak değil, aynı oranda çok taş toplamaktır.

  Qwirkle zeka oyunu nasıl oynanır?

  Her oyuncuya 6’şar tane taş dağıtılır. Diğer taşlar kapalı bir şekilde yere dizilir. Oyuna ilk başlayan oyuncu aynı renkten farklı şekiller ve aynı şekilden farklı renkteki birkaç tane taşını yere dizerek oyunu başlatır. Yere dizdiği taş kadar puan kazanır.

  You might be interested:  Kelimelik Oyunu Nasıl Oynanır?

  Fubuki nasıl çözülür?

  Fubuki genelde 3×3’lük bulmaca üzerinden çözülüyor. 3 satırınız ve 3 sütununuz var. Her satır ve sütunun sonunda, bulmaca dışında bir sayı var. Bu sayılar o satır veya sütunun içine yazılan rakamların çarpımının sonucu. Bulmacada bazen bazı rakamlar verilse de bazen verilmeyebiliyor.

  Meta Forms ne demek?

  Meta-forms oyunu matematiksel algı ve denklem çözme becerilerini artıran bir oyundur. Amaç: Kitapçıkta verilen yönergelere bakarak doğru geometrik şekli doğru kareye yerleştirmek. Oyunda 1 oyun zemini, 3 farklı renk ve 3 farklı şekilde toplam 9 parça ve 80 sayfalık yönerge kitapçığı mevcuttur.

  Dizios oyunu nasıl oynanır?

  Nasıl Oynanır

  Her oyuncu sırası geldiğinde yerde yer alan kartlardaki renklerle uyumlu olan elindeki kartı oyun alanına yerleştirir. Oyuncu değdiği kartın içinde yer alan nokta sayısı kadar puan alır. Oynanacak olan kart yerdeki kartlarda yer alan renklerle eşleşmelidir. En çok puan toplayan oyuncu oyunu kazanır.

  Math Forest oyunu nasıl oynanır?

  Oyunun Oynanışı: Kitapçıkta gösterilen hayvanları seçip oyun alanına yerleştirin. Ağacın iki tarafındaki hayvanların yüksekliğinin eşitlenmesi için soru işaretli yerlere hangi hayvanların gelmesi gerektiğini bulmaya çalışın. Unutmayın büyük numaralı hayvanlar küçük numaralı hayvanların üzerine çıkamaz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.