Pentago Nedir Nasıl Oynanır?

Pentago oyunu 8 yaş ve üzeri 2 kişi arasında oynanabilen strateji ve zeka oyunudur. Amaç yatay, dikey veya çapraz kendi renginizdeki 5 bilyeyi yan yana getirebilmektir. Kura ile oyuna kimin hangi renkle başlayacağı seçilir.
Bilyelerini yatay, dikey veya çapraz şekilde sıralı bir biçimde 5 ve daha fazla olarak sıralayan ilk oyuncu oyunu kazanır. Eğer tüm alanlar dolduğu halde kimse sıra halinde 5 ve daha fazla bilye sıralayamadıysa oyun berabere biter.

Pentago oyunu nedir nasıl oynanır?

Bir İsveç oyunu olan Pentago iki kişi ile oynanır. Rakipler siyah ve beyaz taşları sırayla hazneye koyar ve istediği bloğu çevirir. 5 taşını çapraz, dikey ya da yatay olarak ilk yapan kişi oyunu kazanır. OYUNUN İÇERİĞİ: Oyun zemini,4 adet 3X3’lük parçanın kare bileşiminden oluşur.

Pentago ne demek?

iki kisiyle oynanan bir oyun. standart formatta 6x6lik olan (3x3luk 4 bolumden olusan) bir tahtada oynanir. 18 siyah ve 18 beyaz go tasi kullanilir.

Pentago kaç taş?

Öncelikle Pentago(5 Nokta) oyununun 6 yaş ve üzeri herkes için olduğunu belirtelim. Oyun kişi kişi arasında oynanıyor ve oynaması inanın çok keyifli. Oyun kutusunun içerisinde 18 adet beyaz 18 adet de kırmızı taş(bilye) bulunuyor. Bununla birlikte 5 Nokta oyunu nasıl oynanır kılavuzu ve bir adet de oyun platformu var.

You might be interested:  Brawl Stars Oyunu Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Pentago oyunu kaç yaş?

Pentago oyunu hepimizin bildiği gibi iki kişilik bir strateji oyunudur. Çoğumuzun bilmediği yönü ise üç boyutlu düşünmeyi ve uzamsal algıyı geliştiriyor olması. Kutunun üzerinde yazan 8 yaş üstü ifadesi de bu bilgiyi destekler niteliktedir.

Pentago kaç tur oynanır?

Turnuva 6 tur olacak olup katılıma göre tur sayısını ve saatlerini değiştirme yetkisi başhakeme aittir. Tur sayısı ve saatlerinde yapılacak herhangi bir değişiklik teknik toplantıda ilan edilir. 3.2.2.2.Sporcular karşılaştığı her rakip ile 3 set maç yapacak olup sonuç yapılan üç sete göre girilecektir.

Beş top oyunu nedir?

Kendi taşlarını kullanarak yatay, dikey veya çapraz olarak beş taşı ardı ardına sıralayan kişi oyunun galibi olacaktır. Beş top, pentago, 5 nokta oyunu, othello oyunu Zeka geliştirici taktik oyunu Organizasyon yeteneğini geliştirir. Çocuğunuzun hayal gücünün gelişimine faydalıdır.

Skippity nasıl oynanir?

Oyuncular her hangi bir taş ile başka bir veya birkaç taşın üzerinden zıplayarak üstünden zıpladıkları taşları toplar ve kendi önündeki uygun renkli yere yerleştirirler. Her bir renkten 1er tane toplayan oyuncu 1 puan kazanır. Bu nedenle amacımız sadece çok taş toplamak değil, aynı oranda çok taş toplamaktır.

Reversi de kaç taş var?

Oyuncuların ellerinde 32 adet taş bulunur. Oyun alanına karşılıklı 2 şer taş konularak oyun başlatılır. Oyunun amacı ise rakip taşı kendi taşlarınız ortasına alarak aynı renge çevirmektir. Çapraz, yatay veya dikey şekilde rakibin taşını kendi renginize döndürebilirsiniz.

Pentago Hangi oyun?

Pentago oyunu 8 yaş ve üzeri çocuklar için dikkat, konsantrasyon, bağlantısal düşünme, geometrik algılama ve görsel zeka becerilerini geliştiren, 2 kişi ile oynanabilen bir strateji oyunudur. Oyunda her oyuncunun 18’er adet topu mevcuttur.

Pentago nerede bulunur?

Arlington County, Virginia’da yer alan bina ile Washington, DC arasından Potomac Nehri geçer. Bina, Amerikan mimar George Bergstrom tarafından tasarlandı ve müteahhit John McShain tarafından inşa edildi. Temelin atılmasına 11 Eylül 1941’de başlandı ve bina 15 Ocak 1943’te kullanıma açıldı.

You might be interested:  Bip Kim 1 Gb Ister Nasıl Oynanır?

Pentago nerede satılır?

 • Getir.
 • Getir Büyük.
 • A101 Kapıda.
 • Trendyol Hızlı Market.
 • 5 nokta oyunu nasıl oynanır?

  Beş nokta oyunu Kutu İçeriği :

  Oyunda her bölümde bulunan 9 çukura sırasıyla oyuncular birer taş yerleştirirler. Kendi 5 taM Aşını yanyana veya çapraz getiren oyuncu oyunu kazanır. Oyunu zor kılan nokta ise oyuncular çukurlara taş yerleştirdiğinde 4 platformdan birini çevirmek zorunda olmalarıdır.

  Q BITZ nasıl oynanır Tazof?

  Bir turda 7 kart uygulanır. 7 kart sonucunda en yüksek puanı alan o turu kazanmış sayılır ve İsviçre sistemine göre oyunu kazanan 1, kaybeden 0 puan alır. İsviçre sisteminde, kaybeden oyuncu bir sonraki turda başka bir rakip ile oynamaya devam eder.

  Q BITZ oyunu ne kadar?

  Q-Bitz İle En Çok Karşılaştırılanlar

  Q-Bitz Q-bitz Extreme
  Fiyat 370,90 TL 12 satıcı 239,90 TL 17 satıcı
  Popülerlik 1. Popüler MindWare Kutu Oyunu 4. Popüler MindWare Kutu Oyunu
  Ortalama Puan 1 yorum
  Kullanıcı Türü Çocuk Yetişkin

  Look oyunu nasıl oynanır?

  yüz kısımları yere gelecek şekilde önünüzdeki masaya yerleştirin. Yeterli sayıda kart toplayıp LOOK LOOK’u heceleyen ilk oyuncu oyunu kazanır. Küçük çocuklar toplama ve çıkarma işlemlerini hızlı yapamadıklarından dolayı onlarla oynarken Toplama ve Çıkarma kartlarını desteden çıkartın.

  Koridor zeka oyunu nasıl oynanır?

  Oyun oynana tabelada 81 adet kare bulunur. Kişiler karşı rakibinin ilk 9 karesine ulaşmak için verilen engelleri kullanır. Engellerin mantıklı olarak kullanılması, oyuncuların oyunu kazanmasına yardımcı olacaktır. Koridor oyununda kişiler birbirlerine karşı engellerle hamle yapar.

  Reversi de kaç taş var?

  Oyuncuların ellerinde 32 adet taş bulunur. Oyun alanına karşılıklı 2 şer taş konularak oyun başlatılır. Oyunun amacı ise rakip taşı kendi taşlarınız ortasına alarak aynı renge çevirmektir. Çapraz, yatay veya dikey şekilde rakibin taşını kendi renginize döndürebilirsiniz.

  You might be interested:  Iddiada 3.5 Alt Nasıl Oynanır?

  Hedef 5 oyunu nasıl oynanır?

  Oyunda amaç, yatay, dikey ya da çapraz olarak 5’li bir set oluşturmaktır. Bu kolay gibi gözükse de aslında pek de basit değildir. Çünkü siz her ne kadar 5’li seti oluşturmaya çalışsanız da rakibiniz de boş durmayacak ve sizi engelleyecektir. Oyundaki en önemli kural, oyunu ilk 5’liyi oluşturanın kazanmasıdır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.