Sayı Bulmaca Oyunu Nasıl Oynanır?

Sayı Bulmaca Nasıl Oynanır?

 1. Oyun açılışında üç boş kutu görüntülenir.
 2. Üç kutucuğu doldurup tamam tuşuna tıklayınız.
 3. Sayı bir alt satırda görüntülenir ve yanında +, – işaretleri ile isabetli rakam sayısı belirtilir.
 4. Görüntülenen sonuçtaki + ve – işaretlerini dikkate alarak yeni tahmin yapınız.

Sayı Yerleştirme Oyunu Nasıl Oynanır?

Kendisine özgü oyun alanı içerisinde karışık olarak yerleştirilmiş ahşap sayı parçalarını yerinden hiç bir şekilde kaldırmadan sadece sürükleme yöntemi ile 1’den 9’a kadar doğru bir şekilde sıralama ile oynanır. Ahşap parçalar yerinden kesinlikle kaldırılmadan oynanır.

Artı eksi oyunu nasıl oynanır?

* Girdiğiniz sayının sağında görünen: + (artı) sayısı, sizin girdiğiniz sayı ile gizli sayı arasında kaç adet doğru rakamın doğru hanede yer aldığını; – (eksi) sayısı, kaç adet doğru rakamın, farklı hanede olduğunu gösterir. * Gizli sayıyı bulmaya çalışıyorsunuz.

Sayı tahmini zeka oyunu nasıl oynanır?

Aklından bir sayı tut oyununda öncelikli olarak, iki kişi oyun oynamak için karşı karşıya gelir ve oyunu yönetmekte olan kişi bazı matematiksel sorular sormaktadır. Ardından da sonuç tahmin edilir. Bu oyunun oynanışı son derece basit olur. Aynı zamanda oyun çocuklar ile de oynanabilir.

You might be interested:  Cirit Oyunu Nasıl Oynanır Kısaca?

Colours zeka oyunu nasıl oynanır?

Nasıl oynanır? Birinci kitapçıkta dokuz oyun taşı ile oynayabilirsiniz. Kırmızı küp, kırmızı üçgen, siyah küp, siyah üçgen, mor küp, mor üçgen, mavi küp, mavi üçgen ve mavi silindir taşları ile oyuna devam etmeniz gerekmektedir. Diğer taşları platformun içine bırakabilirsiniz.

Numbers Logic and Creativity nasıl oynanır?

Bu Oyun Mantık Yürütme, Tümevarım Ve Basit Denklem Çözümü Becerisi Kazandıran Bir Oyundur. Amaç: Zorluk Derecesi Ve Kazanımları Birbirinden Farklı 3 Kitapçıktaki Görsel İpuçlarını Kullanarak Toplama, Çıkarma, Çarpma Ve Bölme İşlemlerini Yaparak Rakamları Doğru Yerlerine Yerleştirmek.

Look Look oyunu ne demek?

Mindware Look Look, 68 karttan oluşan aynı yaratıkları 2 farklı renkli çerçeve içinde bulmaya dayanan ya da numara kartı seçildiğinde hesaplama yapılması gereken hıza ve zekaya dayalı bir kutu oyunudur. Kazanan kartı alır ve en çok kart biriktiren galip gelir.

Zeka Oyunları dersinde neler yapılabilir?

MEB ZEKA OYUNLARI DERSİ HANGİ OYUNLARDAN OLUŞUR?

 • Sudoku.
 • Bölgesel Sudoku.
 • Sihirli Piramit.
 • ABC Bağlamaca.
 • Apartmanlar.
 • Çit Oyunu.
 • Tahmin etme oyunu nasıl oynanır?

  Oyun: Oyuna yaşı en küçük oyuncu başlar. Sırası gelen oyuncu kendi takımın destesinden bir kart alır ve karta bakmadan kafasında ki banda takar. Sonra oyuncu kafasına görmeden taktığı karttaki eylemi tahmin etmeye çalışacak ve doğru tahminle takımına bir pul kazandıracaktır.

  Hedef 5 oyununda sayı kazanmak için ne yapmak gerekir?

  Oyunda amaç, yatay, dikey ya da çapraz olarak 5’li bir set oluşturmaktır. Bu kolay gibi gözükse de aslında pek de basit değildir. Çünkü siz her ne kadar 5’li seti oluşturmaya çalışsanız da rakibiniz de boş durmayacak ve sizi engelleyecektir. Oyundaki en önemli kural, oyunu ilk 5’liyi oluşturanın kazanmasıdır.

  You might be interested:  Kare Tangram Nasıl Oynanır?

  Kakuro zeka oyunu nasıl oynanır?

  Çengel bulmacaya benzerliğinden ötürü Türkiye’de de sevilen kakuro, diyagramdaki kutuların 1’den 9’a kadar rakamlarla doldurulması esasına dayanır. Hücrelerdeki köşegenlerin sağında verilen sayı, sağdaki bütün raklamların toplamını, altında verilen sayı da altındaki bütün rakamların toplamını ifade eder.

  Meta Forms ne demek?

  Meta-forms oyunu matematiksel algı ve denklem çözme becerilerini artıran bir oyundur. Amaç: Kitapçıkta verilen yönergelere bakarak doğru geometrik şekli doğru kareye yerleştirmek. Oyunda 1 oyun zemini, 3 farklı renk ve 3 farklı şekilde toplam 9 parça ve 80 sayfalık yönerge kitapçığı mevcuttur.

  Scratch sayı tahmin oyunu nasıl yapılır?

  İlk olarak hafızada bir sayı tutmak için değişken oluşturmamız gerekiyor. Diziler altında yer alan Veri grubuna gidelim ve Bir Değişken Oluştur butonuna tıklayalım. Karşımıza açılan yeni pencerede değişken adı olarak tutulanSayi belirleyelim. Bu değişkeni sadece Anna karakteri ile kullanacağız.

  Fubuki nasıl çözülür?

  Fubuki genelde 3×3’lük bulmaca üzerinden çözülüyor. 3 satırınız ve 3 sütununuz var. Her satır ve sütunun sonunda, bulmaca dışında bir sayı var. Bu sayılar o satır veya sütunun içine yazılan rakamların çarpımının sonucu. Bulmacada bazen bazı rakamlar verilse de bazen verilmeyebiliyor.

  Sihirli Kartlar oyunu nasıl oynanır?

  Sihirli Kartlar:

  Öncelikle aşağıda gördüğünüz 6 tabloyu, bir kağıda veya kartona aynen geçirin. Sonra bir arkadaşınıza 1 ile 63 arasında bir sayı tutmasını söyleyin. Siz, aşağıdaki kartları tek tek göstererek tuttuğu sayının hangi kartlarda olduğunu sorun. Son kartı da gösterdiğinde tuttuğu sayıyı hemen bilin.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.