Sayı Tahmin Etme Oyunu Nasıl Oynanır?

Sayı Tahmin Oyunu

 1. Bilgisayar rakamları birbirinden farklı ve ilk basamağı 0 olmayan bir sayı tutar.
 2. Tahminde bulunursunuz.
 3. Bilgisayar tahmininiz ile kendi sayısını şu şekilde. karşılaştırır: İki rakam eşleşiyorsa ama sıra noları farklı ise –> -1. İki rakam eşleşiyorsa ve sıra noları da aynı ise –> +1.

Tahmin etme oyunu nasıl oynanır?

Oyun: Oyuna yaşı en küçük oyuncu başlar. Sırası gelen oyuncu kendi takımın destesinden bir kart alır ve karta bakmadan kafasında ki banda takar. Sonra oyuncu kafasına görmeden taktığı karttaki eylemi tahmin etmeye çalışacak ve doğru tahminle takımına bir pul kazandıracaktır.

Sayı tahmini zeka oyunu nasıl oynanır?

Aklından bir sayı tut oyununda öncelikli olarak, iki kişi oyun oynamak için karşı karşıya gelir ve oyunu yönetmekte olan kişi bazı matematiksel sorular sormaktadır. Ardından da sonuç tahmin edilir. Bu oyunun oynanışı son derece basit olur. Aynı zamanda oyun çocuklar ile de oynanabilir.

Sayı Sıralama Oyunu Nasıl Oynanır?

Kendisine özgü oyun alanı içerisinde karışık olarak yerleştirilmiş ahşap sayı parçalarını yerinden hiç bir şekilde kaldırmadan sadece sürükleme yöntemi ile 1’den 9’a kadar doğru bir şekilde sıralama ile oynanır. Oyunun Kuralları Ahşap parçalar yerinden kesinlikle kaldırılmadan oynanır.

You might be interested:  Kastamonu Sepetçioğlu Oyunu Nasıl Oynanır?

Artı eksi oyunu nasıl oynanır?

* Girdiğiniz sayının sağında görünen: + (artı) sayısı, sizin girdiğiniz sayı ile gizli sayı arasında kaç adet doğru rakamın doğru hanede yer aldığını; – (eksi) sayısı, kaç adet doğru rakamın, farklı hanede olduğunu gösterir. * Gizli sayıyı bulmaya çalışıyorsunuz.

Dokun ve Tahmin et oyunu Nasıl Oynanır?

Nasıl oynanır:

· Bir tepsi içine evde bulunan nesneler konur. (Toka, para, saç fırçası, cüzdan vb.) oyuncular bu nesneleri kısa süre gördükten sonra tepsinin üzeri bir bezle örtülür. · Oyuncular sırasıyla nesnelere dokunarak doğru bir tahminde bulunmaya çalışırlar.

Topun nerede olduğunu tahmin etme oyunu?

Bu oyunda yapman gereken şey kutunun içindeki topu bulmak. Bunun için ilk aşamada topun nereye gittiğini takip et. İkinci aşamada ise topun nerede olduğunu bul. Her defasında hangi iki kutunun yer değiştirdiğine dikkat etmen çözümü kolaylaştırır.

Zeka Oyunları dersinde neler yapılabilir?

MEB ZEKA OYUNLARI DERSİ HANGİ OYUNLARDAN OLUŞUR?

 • Sudoku.
 • Bölgesel Sudoku.
 • Sihirli Piramit.
 • ABC Bağlamaca.
 • Apartmanlar.
 • Çit Oyunu.
 • Hedef 5 oyununda sayı kazanmak için ne yapmak gerekir?

  Oyunda amaç, yatay, dikey ya da çapraz olarak 5’li bir set oluşturmaktır. Bu kolay gibi gözükse de aslında pek de basit değildir. Çünkü siz her ne kadar 5’li seti oluşturmaya çalışsanız da rakibiniz de boş durmayacak ve sizi engelleyecektir. Oyundaki en önemli kural, oyunu ilk 5’liyi oluşturanın kazanmasıdır.

  Kibrit oyunu nasıl kazanılır?

  iki ya da daha çok kişiyle oynanabilecek bir oyundur sırası gelen oyuncu boş ya da dolu kibrit kutusunu yazı-tura atar gibi havada döndürecek şekilde havaya atar yere düşen kibrit kutusu eğer kısa kenarının üzerinde dik olarak kaldıysa 10 puan kazanılır ki bu oldukça zor bir sonuçtur

  You might be interested:  Dansa Davet Oyunu Nasıl Oynanır?

  Numbers Logic and Creativity nasıl oynanır?

  Bu Oyun Mantık Yürütme, Tümevarım Ve Basit Denklem Çözümü Becerisi Kazandıran Bir Oyundur. Amaç: Zorluk Derecesi Ve Kazanımları Birbirinden Farklı 3 Kitapçıktaki Görsel İpuçlarını Kullanarak Toplama, Çıkarma, Çarpma Ve Bölme İşlemlerini Yaparak Rakamları Doğru Yerlerine Yerleştirmek.

  Numbers oyunu nasıl?

  Oyun içeriğinde çıkan 3 farklı kitapçıktan ilki ile başlanır. Başlangıçta rakamları bilinenden bilinmeyene (tümevarım) metoduyla 3×3’lük alana yerleştirmemiz istenir. İlerleyen aşamalarda dokuz bölmenin herhangi bir yerine X işareti konulup rakamın o yere yerleşemeyeceğini ifade ederek yerinin bulunması istenir.

  Colours zeka oyunu nasıl oynanır?

  Nasıl oynanır? Birinci kitapçıkta dokuz oyun taşı ile oynayabilirsiniz. Kırmızı küp, kırmızı üçgen, siyah küp, siyah üçgen, mor küp, mor üçgen, mavi küp, mavi üçgen ve mavi silindir taşları ile oyuna devam etmeniz gerekmektedir. Diğer taşları platformun içine bırakabilirsiniz.

  Look Look oyunu ne demek?

  Mindware Look Look, 68 karttan oluşan aynı yaratıkları 2 farklı renkli çerçeve içinde bulmaya dayanan ya da numara kartı seçildiğinde hesaplama yapılması gereken hıza ve zekaya dayalı bir kutu oyunudur. Kazanan kartı alır ve en çok kart biriktiren galip gelir.

  Scratch sayı tahmin oyunu nasıl yapılır?

  İlk olarak hafızada bir sayı tutmak için değişken oluşturmamız gerekiyor. Diziler altında yer alan Veri grubuna gidelim ve Bir Değişken Oluştur butonuna tıklayalım. Karşımıza açılan yeni pencerede değişken adı olarak tutulanSayi belirleyelim. Bu değişkeni sadece Anna karakteri ile kullanacağız.

  Acaba ben neyim Nasıl Oynanır?

  Acaba Neyim Anlat Bakalım, eğlenceli oyun ile kafandaki kartta ne yazdığını diğer arkadaşların beden hareketleri ile anlatmaya çalışacak. Kafandaki aktivite kartında ne olduğunu tahmin et. Her doğru tahmin için bir pul kazan, oyunu kazanmak için en çok pul toplayan oyuncu ol.

  You might be interested:  Iddaa Sistemleri Nasıl Oynanır?

  Sihirli Kartlar oyunu nasıl oynanır?

  Sihirli Kartlar:

  Öncelikle aşağıda gördüğünüz 6 tabloyu, bir kağıda veya kartona aynen geçirin. Sonra bir arkadaşınıza 1 ile 63 arasında bir sayı tutmasını söyleyin. Siz, aşağıdaki kartları tek tek göstererek tuttuğu sayının hangi kartlarda olduğunu sorun. Son kartı da gösterdiğinde tuttuğu sayıyı hemen bilin.

  Bil Bakalım Kim?

  Bil Bakalım Kim klasik bir kutu oyunu mantığı ile geliştirilmiştir. 6 yaşından büyük oyuncular için önerilen oyun karşılıklı oturan 2 kişi ile oynanmaktadır. Bil Bakalım Kim oyuncak tahtasında bulunan resimlerden birini seçen kişi rakibi seçtiği kişiyi bulmadan rakibinin seçimini bulmaya çalışmaktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.