Sihirli Piramit Zeka Oyunu Nasıl Oynanır?

Piramidin tepesinden birbirlerine bağlı çemberler boyunca ilerleyerek tabana ulaşmaya çalışılır. Yol boyunca her sayı (ya da harf) bir kez kullanılmalıdır. Şekilde 1’den 6’ya kadar sayılar kullanılarak piramit oluşturulmuş ve piramidin tepesinden tabanına kadar bu sayılar birer defa kullanılmak zorundadır.

Piramit zeka oyunu nasıl oynanir?

Düşünme, Strateji ve Planlama ile 3 basit kuraldan oluşan bir oyundur. İki oyuncu farklı renklerdeki taşları sahiplenir sıra ile oynanır. Kuleye en son taşı yerleştiren yani piramit yapan oyunu kazanır.

Apartman oyunu nasıl oynanır?

APARTMANLAR NASIL OYNANIR?

 1. Her satırda ve her sütunda 1’den n’e kadar tüm rakamlar (apartmanlar) yalnız birer kez yer almalıdır.
 2. Diyagramın dışında verilen sayılar, o yönden bakıldığında kendinden daha yüksek katlı bir apartmanın arkasında kalmayıp görülebilen apartman sayısını vermektedir.

Çit oyunu nasıl oynanır?

Noktaları yatay veya dikey çizgilerle birleştirerek kapalı tek bir çit oluşturulmalıdır. Bulmacadaki rakamlar bulundukları hücrenin kaç kenarında çit parçası olduğunu gösterir. İçerisinde rakam olmayan hücrelerin kenarlarında herhangi bir sayıda çit olabilir veya hiç çit olmayabilir. Çizdiğiniz çit kendisini kesemez.

You might be interested:  Catan Oyunu Nasıl Oynanır?

Akıl ve zeka oyunları nelerdir?

Akıl Oyunları:

 • Sudoku.
 • Bölgesel Sudoku.
 • Sihirli Piramit.
 • ABC Bağlamaca.
 • Apartmanlar.
 • Çit Oyunu.
 • Prizma oyunu nasıl oynanır?

  54 adet dikdörtgen prizmanın üst üste dizilmesiyle başlayan oyunda tek tek çekilen prizmalar kuleyi yıkmadan en tepeye yerleştiriliyor. Çekme veya koyma sırasında kulenin devrilmesine sebep olan oyuncu ise yanmış (oyunu kaybetmiş) oluyor. Zeka ve beceri oyunları arasında stratejik düşünmeyi gerektiren bir oyun.

  Koridor zeka oyunu nasıl oynanır?

  Oyun oynana tabelada 81 adet kare bulunur. Kişiler karşı rakibinin ilk 9 karesine ulaşmak için verilen engelleri kullanır. Engellerin mantıklı olarak kullanılması, oyuncuların oyunu kazanmasına yardımcı olacaktır. Koridor oyununda kişiler birbirlerine karşı engellerle hamle yapar.

  Amiral battı oyunu evde nasıl yapılır?

  Amiral Battı

  1. En az iki kişi ile oynanır.
  2. Oyun için kağıt ve kalem gerekmektedir.
  3. En az iki oyuncuyla oynanır. İki oyuncu da kâğıtlarına iki büyük kare çizer. Bunları enine ve boyuna 10’ar çizgiyle 100 kareye bölerler.
  4. Sıkılana kadar oynanabilir.

  Patika oyunu nedir?

  Patika kutu oyununda amacınız şehirlere en çok üzüm taşıyan tüccar olabilmek. Yolculuğunuz biraz zorlu geçecek çünkü rakipleriniz de sizinle aynı amaca ve hatta aynı patikalara sahip. Ancak herkes stratejisini belirleyerek, kendi yolunu kendi çizecek!

  Kendoku nasıl yapılır?

  Kendoku oyunu, Japon bir matematik öğretmeni tarafından keşfedilen ve dört işleme dayalı olan bir oyun olarak ifade edilmektedir. Dört işleme dayalı olan bu oyunda kurallar herkes tarafından anlaşılacak kadar basit olmaktadır. Her satırda ve sütunda 1’den 4’e kadar olan rakamların bir kez yazılması zorunlu olmaktadır.

  Mangala oyunu nasıl oynanır?

  Oyunda her oyuncunun önünde bulunan yan yana 6 küçük kuyu, o oyuncunun bölgesidir. Karşısında bulunan 6 küçük kuyu rakibinin bölgesidir. Oyuncular hazinelerinde en fazla taşı biriktirmeye çalışırlar. Oyun sonunda en çok taşı toplayan oyuncu oyun setini kazanmış olur.

  You might be interested:  Nfs Underground 2 Multiplayer Nasıl Oynanır?

  Işlem karesi oyunu nasıl oynanır?

  1′ den 9′ a kadar rakamlar hepsi kullanılacak şekilde tabloya yerleştirilir ve sonuçların tablo içine uygulandığında doğru olması sağlanır. İşlem karesi oyununda zorlukta kolaylıkta size bağlıdır. Sayılar arasındaki ilişkileri ve ihtimalleri ne kadar çabuk görürseniz soruyu da o çabuklukta cevaplayabilirsiniz.

  Slitherlink oyunu nasıl oynanır?

  1- her rakam kendisini çevreleyen kenar sayısını belirtir. 2- içerisinde rakam olmayan bir kare herhangi bir sayıda kenar ile çevrelenebilir veya hiç çevrelenmeyebilir. 3- çizdiğiniz kenarlar birbirlerini kesemezler. 4- çözüme ulaştığınızda kapalı tek bir halka elde edersiniz.

  Kaç çeşit zeka oyunu vardır?

  Ortaokullar için hazırlanıp Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının onayından geçmiş olan bu dersin kapsamına giren 6 ünite / kategori ve zeka ve akıl oyunları şöyledir:

 • Akıl Oyunları Sudoku.
 • İşlem Oyunları Kendoku (Tek işlem) (4 İşlem)
 • Strateji Oyunları Nim.
 • Karma Zeka Oyunları Kap Aktarma Oyunları
 • Sözcük – Mantık Oyunları
 • Eski zeka oyunları nelerdir?

  1. Akıl Oyunları

 • Sudoku.
 • Bölgesel Sudoku.
 • Sihirli Piramit.
 • ABC Bağlamaca.
 • Patika.
 • Apartmanlar.
 • Çit.
 • Zeka oyunları nasıl bir ders?

  Zeka oyunları dersi, basamaklı öğretim programı ile çocukların, öğrenme düzeylerini, zeka boyutunu ve düşünme becerilerinin farklılıklarını gözetmektedir. Tekdüze etkinliklerin dışına çıkılarak öğrencilerin özelliklerine yönelik öğrenme ortamları oluşturmaktadır.

  Microsoft Pyramid nasıl oynanır?

  Microsoft Solitaire Collection: Pyramid Nasıl Oynanır? Toplam değeri 13 eden iki kartı bir araya getirerek masadan kaldır. Bu klasik kart oyununda valeler 11, kızlar ise 12 sayı değerindedir. Papazlar 13 değerindedir ve bu da başka kartla eşleştirmeye gerek olmadan kaldırılabilecekleri anlamına gelir.

  Mangala oyunu nasıl oynanır?

  Oyunda her oyuncunun önünde bulunan yan yana 6 küçük kuyu, o oyuncunun bölgesidir. Karşısında bulunan 6 küçük kuyu rakibinin bölgesidir. Oyuncular hazinelerinde en fazla taşı biriktirmeye çalışırlar. Oyun sonunda en çok taşı toplayan oyuncu oyun setini kazanmış olur.

  You might be interested:  Amiral Battı Nasıl Oynanır Kağıt Üzerinde?

  Kare Karalamaca oyunu nasıl oynanır?

  Japon bulmacaları olarak da bilinen kare karalamaca, belirli bir mantık içeren çizim bulmacası türüdür. Oynamak için sadece sayı saymayı bilmek yeterlidir. Bu yüzden her yaşa hitap edebilen kare karalamaca, boş vakitlerinizi değerlendirebileciğiniz iyi bir mantık bulmacasıdır.

  Kendoku oyunu nasıl oynanır?

  KENDOKU NASIL OYNANIR?

  1. Her satırda ve her sütunda 1’den n’e kadar tüm rakamlar yalnız birer kez yer almalıdır.
  2. Kalın çizgiyle belirtilmiş her bölgenin içindeki sayılar, bölgenin köşesindeki işleme tabi tutulunda bölgenin köşesindeki sayıyı vermelidir.
  3. Bölge içinde rakam tekrarı olabilir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.