Town Of Salem Nasıl Oynanır?

Oyunda her gece bir ya da bir kaç kişi ölür ve kasabalının amacı da bunları yapanları bulup öldürmektir. Her sabah kasabalı meydanda toplanır ve suçlunun kim olduğunu bulmaya çalışır. Bu suçluyu bulma işlemi ise oyundaki oylama sistemi ile yapılır. Seçilen kişiden kendisini savunması istenir.

Town of Salem kaç kişi ile oynanır?

Oyun en az 7 en fazla 15 oyuncuyla oynanır. Bu oyuncular Köylü, Mafya ve Tarafsız grubunda olabilirler.

Town of Salem framer nedir?

Framer (Random Mafia):

Bu rolün görevi, gece seçtiği kişiyi suçlayıp onun rolünü Investigator’a kötü bir rol olarak göstermek. Birini suçladığınız zaman onun rolü Investigator’a “Framer, Vampire or Jester” olarak gözüküyor. Bu sayede araştırılacağını düşündüğünüz Town mensuplarını astırmak mümkün olabiliyor.

Retributionist Town of Salem nedir?

Hedefinin rolü gizlenmemiş veya hedefin oyundan çıkmamış olmasına rağmen canlandıramıyorsan bu kişi Disguiser’dır. Retributionist kasabalı kılığına girmiş Disguiser’ı canlandırmak için bir seçenek görecektir fakat bu kişi yine de hayata dönmeyecektir.

Town of Salem Ambusher nedir?

29 – Ambusher

İşbirlikçileri öldüren bir roldür. Gece mafya tarafından öldürülecek kişi seçildiğinde Ambusher rolü kapıda bekler ve o eve gelen bir kişiyi öldürür. Örneğin Seçtiğiniz kişiyi o gece korumaya doktor gelirse doktoru öldürmüş olursunuz.

You might be interested:  Minecraft Bilgisayar Nasıl Oynanır?

Town of Salem kaç gb?

İşlemci: 2 Ghz. Bellek: 2 GB RAM. Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı Depolama: 3 GB kullanılabilir alan.

Town of Salem scroll nasıl kullanılır?

Scroll dediğimiz terim oyuna girerken bize gelecek olan karakterin şansını artırır. Örnek verecek olursak Seri katil scroll’u satın aldınız. Bu size seri katil gelme olasılığını artıracaktır. Eğer scroll işe yarar ve sizin scroll bastığınız rol gelirse scroll’un bir tanesi kaybolur.

Disguiser ne yapar Town of Salem?

Disguiser rol hırsızıdır, Mafya için çalışır. Eski Disguiser isim çalarken, yeni Disguiser rol çalıyor. Disguiser iseniz ve gece birini hedef aldıysanız, sizin rolünüz hedef aldığınız kişinin rolü olarak gözükür.

Town of Salem Amnesiac nedir?

Rol seçtiğin gece ölürsen bir amnesiac olarak ölecek ve o rolü hatırlamamış olacaksın. Oyunu kaybedeceksin. Bir witch, seni o gece ölecek bir kişiyi ziyaret etmeye zorlarsa o ölen kişinin rolünü almış olacaksın. Rol seçtiğin gece ısırılırsan bir vampire olacaksın.

Town of Salem Will ne demek?

Town of Salem, Town, Mafia ve Neutral’lerden oluşan 3 farklı grubun yer aldığı 15 kişilik çevrimiçi bir rol yapma oyunu. Oyun gece-gündüz döngüsü üzerine kurulu; geceleri size oyunun başında rastgele seçilen rolün yeteneğini kullanabiliyor.

Investigator Town of Salem nedir?

Town of Salem oyununun en çok beğenilen, en zevkli ve bir o kadar basit görünmesine rağmen oynaması oldukça zor rollerden birisi sanırım Investigator. İyi bir oyuncu ve kasabalıların biraz yardımıyla oyunu kazanmayı çok rahat başarabileceği gibi bir anda oyunu kötü yöne de çekebilecek bir rol.

Witch ne işe yarar TOS?

Cadıların vampir ısırığına bağışıklıkları vardır, vampire dönüşmezler. Eğer tüm kötüler ölür de cadı sadece town ile başbaşa kalırsa oyun otomatik biter ve cadı kaybeder. Kalan town arasında öldürme özelliğine sahip bir town varsa oyun devam eder.

You might be interested:  Skippity Nasıl Oynanır?

Town of Salem roller Juggernaut nedir?

Juggernaut oyuna Coven DLC ile gelen aşırı nadir bir roldür. Bu rolün başarımları gizli ve aşırı nadirdir. Juggernautun başta ”Powerfull” atağı vardır fakat defansı yoktur. Kendisini bulmak kolaydır çünkü ”Sherrif” tarafından bulunabilir ve ”İnvestigator”’e rol listesi çıkmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.