Üç Bant Bilardo Nasıl Oynanır?

3-Top (Karambol) Bu iki oyunda da bir beyaz top, bir sarı top ve bir de kırmızı top vardır. İki kişi ya da iki takım olarak oynanır. Kural olarak rakiplerden biri beyaz topa diğeri ise sarı topa vurur bu iki oyunda da kırmızı topa vurulmaz. 3-Topta sayı yapmak için vuruş yapılan topun diğer iki topa değmesi lazımdır.

En iyi 3 top bilardo oyunu Hangisi?

Ülkemizde en çok 8 top ve 3 top çeşitleri oynanan bilardo, aslında çok sayıda farklı çeşide sahip.

Android ve iOS için en iyi mobil bilardo oyunları (Özet liste):

 • Billiards City.
 • Billiards Club (Android)
 • Kings of Pool.
 • Real Pool 3D (Android)
 • Pool Break Pro (Android)
 • Pool Mania (Android)
 • Pool Stars.
 • Total Snooker.
 • Bilardo oyunu nasıl oynanır kısaca?

  Bilardo oynamak için bilardo masasına ihtiyaç vardır. Bu masa üzerinde yer alan toplara isteka ile vurarak sayı yapılmaya çalışılır. Bilardo masasında yer alan deliklere topu atarak sayı elde etmeye çalışılır. Oynadığınız oyunun türüne göre aldığınız sayılarla galip gelmeyi amaçlarsınız.

  Bilardo nasıl oynanır kuralları nelerdir?

  İki kişi ile oynanan bilardo, oyuncunun topu deliğe soktuğu sürece devam etmektedir. Topu deliğe sokamayan oyuncu, sırasını kaybeder ve sıra diğer oyuncuya geçer. Masanın üzerinde bulunan topların bazıları deliğe sokulması gereken toplarken, bazılarının deliğe sokulmaması gerekir.

  You might be interested:  Okul Öncesi Sudoku Nasıl Oynanır?

  4 top bilardo nasıl oynanır?

  Oyuncular, isteka topuyla diğer üç toptan ikisine vurarak bir puan alırlar. Bununla birlikte, tek atışta üç hedef topun hepsinden bir karom 10 puan alır. Puan, diğer toplardan herhangi birine vurmadan önce bir banda vurulduğunda iki veya 20 sayı olmak üzere iki katına çıkar.

  Amerikan bilardo beyaz top girerse ne olur?

  Yapılan herhangi bir atış sonucunda beyaz top deliğe girerse faul olarak kabul ediliyor. Toplar, oyuncular tarafından atıştan önceki pozisyonlarına getiriliyor ve o atış hiç yapılmamış kabul ediliyor. Atış sırası ise faul yapan oyuncunun rakibine geçiyor. Bir oyuncu, sayı aldığı sürece atış hakkını elinde bulunduruyor.

  3 top mu Amerikan mı?

  üç top bu oyunun zirvesidir. üç top ıstaka topu odaklı bir oyunken, amerikan denilen bilardo oyunları hedef top odaklı bir oyundur. hem ıstaka topunun hem de hedef topun kontrolünü maksimum düzeyde gerektiren oyun ise snooker’dır.

  Bilardo en az kaç kişiyle oynanır?

  Yani tam olarak 15 tane top vardır. Oyun, 2 kişi ya da 2 takım olarak, Bantlı veya Bantsız olarak oynanabilir.

  Ilk açılışta siyah top girerse ne olur?

  Açılışta sadece siyah topun ceplerden birine girmesi halinde açılış yapan oyuncu oyunu kazanır, siyah topla birlikte başka herhangi topun ceplerden birine girmesi, oyunun kaybettirir.( Eğer son topta siyahın sokulacağı delik seçildikten sonra,önce beyaz top başka bir deliğe girerse ardından siyah top söylenen deliğe

  Bilardo kaç set oynanır?

  Oyunun amacı çuha kaplı masadaki topları isteka kullanarak masanın her köşesinde dört tane ve uzun kenarın ortasında iki tane olmak üzere 6 tane deliğe belli kurallara ve sıralamaya bağlı kalarak sokmaktır.

  Snooker.

  Birlik Dünya Profesyonel Bilardo ve Snooker Birliği
  İlk oynanış 1870’ler
  Özellikleri
  You might be interested:  Maaş Günü Nasıl Oynanır?

  Bilardo terimleri nelerdir?

  köprü: ıstakanın uç kısmını içinden geçirdiğiniz elinizin aldığı şekil, pozisyon. jump atışı:45 derecelik açıyla beyaz topun tam merkezine yapılan darbeli bir vuruşla topu zıplatma hareketi. brikol: hedef toptan önce bantı kullanarak yapılan atış.

  Bilardo topa nasıl vurulur?

  — Sağ ayak ve sağ eli biraz geri alınız (oyun topu uzun bir yol almalı). — B1’i yüksek ya da çok yüksekten isabet alınız. — B2’nin tam isabet alması gerekir, aksi takdirde sırt falsolu vuruş elde edilemez. B2 sadece vurulur.

  Bilardo kırmızı topa vurulur mu?

  Her iki oyunda da topların rengi sarı, beyaz ve kırmızı olmak üzere 3 e ayrılır. Oyuncular ya beyaz topu seçer yada sarı topu her iki oyunda da kırmızı topla vuruş yapılmaz. Masanın boyutları 284×142 cm dir. Yüksekliği ise yaklaşık olarak 78 ila 80 cm arasındadır.

  Bilardo top dışarı çıkarsa ne olur?

  Toplardan herhangi bir dışarı çıkarsa, yapılan vuruş geçersizdir. Sayı alınmış olsa dahi sayılmaz. Oynama hakkı rakibe geçer. Top eğer bant üzerinde sıçrar ve içeri düşerse geçerlidir.

  8-top bilardo nasıl oynanır?

  Bir oyuncu bir kalırdaki topları deliğe sokarken diğeride çizigilileri sokmaya çalışır. Önce kendi otplarını sokan ve ardından sekiz topu sokan kazanır. Toplar bir üçgen içinde sekiz top merkezde diğerleri diğer bölümlerde sıralanır. Oyun ana topun elde olması ile başlar.

  Snooker maçı kaçta biter?

  Frame sonunda daha çok puan alan oyuncu (veya takım) oyunu kazanır. Kaç frame üzerinden oyun oynanacağı, oyuna başlamadan önce belirlenir. Belirlenen oyun (frame)sayısının yarısından bir fazlasını alan(Örn:Oyun 11 frame ise 6 frame kazanmak)oyuncu oyunu kazanmış kabul edilir.

  9 Top bilardo nasıl oynanır?

  Amaç 9 topu legal vuruşla deliğe sokmak. Ana top her vuruşta en düşük numaralı topa dokunmak zorundadır. Toplar sırası ile deliğe sokulmalıdır. Object topları elmas şeklinde raftadır ve bir top elmasın üstündedir, diğer 9 top elmasın merkezindedir diğer toplar rasgele yerlerdedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.