World Türkçe Nasıl Oynanır?

Wordle’da oyuncular 5 harfli bir kelimeyi 6 denemede tahmin etmeye çalışıyor. Bu denemeler sırasında kelimede yer alan harfler doğru noktada kullanıldığında ilgili kutucuk yeşile dönüyor. Kelimenin içinde olup da doğru yerde kullanılmayan harfler sarıya, kelimede var olmayan harflerse griye boyanıyor.

World Türkçe oyunu nasıl oynanır?

WORDLE TÜRKÇE KELİME OYUNU NASIL OYNANIR? Oyuncuların her tahmininden sonra, yazdıkları her harf yeşil, sarı veya gri olarak işaretlenir: Yeşil, harfin doğru ve doğru konumda olduğunu; sarı, harfin cevapta olduğunu ancak doğru konumda olmadığını; gri ise harfin hiçbir şekilde cevapta bulunmadığını gösterir.

Wordle nasıl oynanıyor?

Wordle Kuralları

  1. Her kullanıcı oyunu günde sadece 1 kez oynayabilir.
  2. Her kullanıcının en fazla 6 tahmin hakkı vardır.
  3. Tahmin ettiğiniz her kelime, günün kelimesine uygun olmayabilir.
  4. Yeşil kutudaki harf, günün kelimesinde aynı yerde bulunur.
  5. Sarı kutudaki harf, günün kelimesinde vardır fakat farklı yerdedir.

Wordle Türkçe oyunu nedir?

5 sütunlu, 6 satırlı olarak başlayan Wordle oyununda amacımız, her gün değişen 5 harfli kelimeyi bulmak. Beş harfli bir kelimeyi yazdıktan sonra bazı gri kutucuklar sarıya dönecek. Bu harfler, tahmin edilmesi gereken 5 harfli kelimenin içinde olduğunu söylüyor ancak yerleri veya konumu belli değildir.

Wordle Türkçe nasıl yüklenir?

Evet, bu popüler oyunun Türkçesi de yapıldı. f.github.io/world-tr/ veya wordleturkce.com adresine giderek Wordle Türkçe oyununu oynayabilirsiniz.

Wordle kaç saatte bir?

Oyuncular için her gün bir kelime sorulması nedeniyle oyunu yeniden oynayabilmek için 24 saat beklenmesi gerekiyor.

You might be interested:  Goal 10 Oyunu Nasıl Oynanır?

Wordle amacı ne?

Günlük bir kelime bulmacası olan Wordle, tahmin ve bulmaca türlerini bir araya getirerek yeni bir oyun deneyimi sunuyor. Wordle oyunundaki temel amaç 5 harflik bir kelimeyi bulmak. Bu kelimeyi tahmin etmek için ise toplamda 6 deneme hakkınız bulunuyor.

Harfle oyunu nasıl oynanır?

Oyun tahtası düz bir alana yerleştirilir. 100 adet harf taşı torbaya konulur ve her oyuncu, bir adet takozu önüne yerleştirir. Oyuna kimin başlayacağını belirlemek için her oyuncu, torbadan bir harf çeker. Kimin çektiği harf A harfine daha yakınsa, oyuna o başlar. Joker çeken oyuncu, torbadan tekrar bir harf çeker.

Wordle Türkçe mi?

Wordle bir kelime tahmin etme oyunudur. Oyun normalde İngilizce olarak çıkmıştı fakat sonradan Türkçe versiyonu da Wordle Bundle ile çıktı.

Wordle ücretli mi?

Son haftalarda özellikle yurt dışı gündeminden düşmeyen kelime tahmin oyunu Wordle, orijinalde Josh Wardle tarafından hazırlandı. Tamamen ücretsiz olarak oynanabilen bu oyunu The New York Times’ın yedi rakamlı bir ücret ile aldığı açıklandı.

Wordle Türkçe kimin?

Wordle, daha önce Place ve The Button for Reddit sosyal deneylerini yaratan bir programcı olan Josh Wardle tarafından geliştirilen web tabanlı bir kelime oyunudur.

Wordle herkese aynı kelime mi?

Günlük kelime herkes için aynıdır. Oyun ayrıca koyu temanın yanı sıra renk körlüğü erişilebilirliği için yüksek kontrastlı bir temaya da sahiptir ki bu tema renk düzenini yeşil ve sarıdan turuncu ve maviye değiştirir.

Wordle hangi uygulama?

Web sitesi üzerinden oynanabilen Wordle basit bir kelime tahmin oyunu. Beş harften oluşan kelimenin ne olduğunu bulmak için oyuncuların altı tahmin hakkı var. Harfin doğru, yerinin yanlış olması durumunda sarı, hem yerinin hem harfin doğru olması durumunda yeşil renk beliriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.