Yılanlar Ve Merdivenler Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyuncular bir merdivenin alt ucunun bulunduğu bir kutuya geldiklerinde, buradan yukarı çıkarak merdivenin dayalı olduğu üst kutuya gelirler. Bir yılanın başının bulunduğu bir kutuya geldiklerindeyse, o yılanın kuyruğunun uzandığı kutuya inerler. sona erer. Bu oyuncu oyunu kazanır.

Yılanlar ve merdivenler oyunu nedir?

Bazı karelerde yılanlar, bazı karelerde merdivenler var. Birden başlayarak zar atarak ilerlenen oyunda eğer yılana denk gelirseniz, yılan sizi yutarak kuyruğunun ucuna dek yolluyor, merdivene denk gelirseniz de merdivenin üstüne çıkıyorsunuz. Bu durum yüzüncü kareye ulaşana kadar böyle devam ediyor.

Snakes and Ladders nasıl bir oyun?

En yüksek zarı atan oyuna başlar. * ilk başlayan oyuncu tek zar atar ve attığı sayı kadar ilerler. * atılan zar ile eğer merdiven bulunan kutuya gelirse merdivenin üstüne tırmanır. * atılan zar ile eğer yılanın başına denk gelinirse yılanın kuyruğunun olduğu sayıya geri inilir.

Merdiven oyunu nasil oynanır?

En yüksek zarı atan oyuna başlar. * İlk başlayan oyuncu tek zar atar ve attığı sayı kadar ilerler. * Atılan zar ile eğer merdiven bulunan kutuya gelirse merdivenin üstüne tırmanır. * Atılan zar ile eğer yılanın başına denk gelinirse yılanın kuyruğunun olduğu sayıya geri inilir.

Snake and Ladder nedir?

zar atarak ve piyonu ilerleterek oynanır. zar atarak geldiğiniz karede merdiven varsa ondan tırmanarak daha üste gelirsiniz. eğer yılan olan bir kareye gelirseniz yılan sizi yutarak kuyruğunun olduğu aşağı karelere yollar. 100 numaralı en son kareye ilk gelen kazanır.

You might be interested:  Ps3 Oyunları Pc'De Nasıl Oynanır?

3 taş oyunu nasıl oynanır?

3 taş oyunu 2 kişiyle oynanır.

  1. Oyunu kazanmak için 3 taşın yan yana ya da alt alta getirilmesi gerekir.
  2. Her oyuncu sırası geldiğinde sadece bir hamle yapabilir.
  3. Oynanan taşlar geri alınmaz.
  4. Oyuncu hangi taşa dokunduysa onunla oynamak zorundadır.
  5. Oyunda süre sınırlaması yoktur.

Star 5li oyun seti nasıl oynanır?

Nasıl oynanır: Her oyuncu farklı bir renk piyon alır ve zar atar. Kimin puanı en yüksek ise o oyuncu ilk başlar. Saat yönünde sırayla oyuncu takip eder. İlk oyuncu zar atar ve zarin üzerinde gösterilen sayıya göre kendi piyonunu hareket ettirir.

9 Taş Oyunu Nasıl Oynanır?

İki kişi üçer taşla oynanır. İlk üç hamlede oyuncular taşlarını 9 noktadan bir boş olanına koyar, aynı çizgide bir üçlü oluşturan kazanır, yoksa şu iki kurallardan birine göre oyuncular dan biri aynı çizgide bir üçlü oluşturana kadar sırayla birer taş oynatarak oynanır.

Kızma Birader Oyunu Nasıl Oynanır?

Her oyuncu 4 adet piyonla oyuna başlar. Oyuncular piyonlarını oyun alanına çıkarabilmek için zar ile 6 atması gerekir. Güvenli bölgeler dışında aynı karede iki piyon bulunamaz. Eğer rakibin piyonu aynı kareye gelirse burada bulunan piyon kaleye geri gönderilir.

Dama Oyunu Nasıl Oynanır?

Dama Oyunu kurallarına geçecek olursak pullar ile oynanan ve pulların ileri sağa sola hareketleri ile şekillenen basit bir oyundur. Dama oyunu iki kişi üzerinden oynanıyor. Amaç rakibin tüm pullarını yok edip hiçbir pulu kalmadığında ise oyunu kazanmış oluruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.