101 Okey Plus Katlamalı Nasıl Oynanır?

101 Okey Plus Katlamalı Oynama Katlamalı oyunda rakibin açtığı taşın üstünde bir sayı açmamız gerekir. Örneğin: ben 109 seri açtım rakibim en az 110 açabilir, 6 çift açtım 7 çift açabilir. 101 Okey Plus dünyasında daha birçok eğlenceli özellik bulunmaktadır.
Katlamalı oyunlarda sizden önce bir oyuncu yere seri açarsa bu seriden en az 1 fazla toplama sahip bir seri açmak zorundasınız. Örneğin sizden önce açan kullanıcının perlerinin toplamı 116 ise siz en az 117 toplama sahip bir seri açmak zorundasınız.

Okeyde kafa atmak kaç puan?

Bir oyuncu okey atarak biterse diğer oyuncuların cezaları 2 katına çıkacaktır. Bu durumda açmayan oyuncular 404, açan oyuncular ise ellerindeki sayıların 2 katı ceza yerler. (Çift açmış olanlar 4 katı ceza yer) Eli okey atarak bitiren oyuncudan 202 puan ceza silinir.

101 plus okey nasıl oynanır?

101 Okey Plus Oyununun Konusu ve Nasıl Oynandığı Hakkında

Okeyde, ele başlayacak kişiye 22 diğer oyunculara ise 21 taş dağıtılmaktadır. Oyuncu elindeki taşların tamamının per (aynı rakam ya da sıralı rakam) olmasını sağladıktan sonra, artan bir taşı yerdeki göstergenin üzerine bırakıp eli kazanmaktadır.

You might be interested:  Oniki Taş Nasıl Oynanır?

101 de son taş işlek olursa ne olur?

Eğer oyuncu elindeki tüm taşları açmış ve elinde kalan son taşı masaya atıyorsa, bu taş bir yere eklenebiliyor olsa dahi bu durumda oyuncuya ceza puanı verilmez. Eğer oyuncu masaya açılmış olan setlere birden fazla taş eklerse ve sonra bu taşları geri alırsa 101 ceza puanı alır.

101 plus ta arkadaşla nasıl oynanır?

Bir oyuncuya arkadaşlık teklif etmek için resmine tıklayarak açılacak pencereden Arkadaş ekle düğmesine tıklamalısınız. Eğer o da kabul ederse oyun arkadaşı olursunuz.

Okeyde kafa atmak ne demek?

Hiç kimse açmamışken bir oyuncu elindeki bütün taşları tek seferde açarak biterse buna elden bitme denir ve diğer oyuncuların cezaları 2 katına çıkar. Bu durumda diğer oyuncular 404 ceza yer.

Okeyde 800 atmak ne demek?

kimse elini açmadan biterseniz diğer oyuncular 400, kimse elini açmadan okey atarsanız 800, birileri elini açtıktan sonra okey atarsanız veya çifte biterseniz açmayanlar 400 açanlar elde kalan sayıların 2 katı ceza alır. oyuncu başına 21 taş düştüğünden kimse açmadan çifte bitmek imkansızdır.

101 okey 34 nasıl oynanır?

8 9 10 (okey) serisinde orta taş 9’dur ve bu serinin değeri 9 puandır. 7 8 9 serisinde orta taş 8’dir ve bu serinin değeri 8 puandır. 5 5 5 serisinde orta taş 5’tir ve bu serinin değeri 5 puandır. Ortadaki bu taşların değeri toplandığında 1+11+9+8+5=34 yapmaktadır.

Okey Plus oyunu nasıl oynanır?

Oyunda amaç elinizdeki taşları oyun kurallarına göre dizerek tamamlanmış hale getirmektir. Elini en çabuk bitiren oyuncu oyunu kazanır. Okey oyununda set 106 adet taş içerir. Taşlar, 1’den 13’e kadar numaralandırılmak üzere 4 ayrı renkten (kırmızı, sarı, siyah ve mavi) oluşmaktadırlar.

101 okey nasıl açılır?

Taşları dağıtan kişi oyuna başlar ve taş çekmeden yanındaki, oyuncuya taş atar. Sırası gelen oyuncu desteden taş çeker ve ellerindeki serilerin toplamı 101 sayısına ulaşıyor ise elini açabilir. Oyuncu elini açamıyor ise yere bir taş atmak zorundadır.

You might be interested:  Look Look Kutu Oyunu Nasıl Oynanır?

101 atılan işlek taş alınır mı?

2. Okey her zaman işler olacağı için yanlışlıkla okeyi atan oyuncu da ceza alır. Yere taş açılmamış olsa bile okey taşını yere atan oyuncu 101 ceza puanı alır. Yere atılan işlek taş diğer oyuncu tarafından alınabilir.

101 per ne demek?

Tüm taşlarını per yaparak veya bir kısımını per yapıp bir kısımını işleyerek biten oyuncunun hanesine -101 puan yazılır. Diğer oyunculara da istekasında kalan taşların değeri kadar ceza puanı alır. Eğer oyuncu hiç set açmamışsa ona 202 ceza puanı yazılır.

101 de ortada taş bitince ne olur?

Eğer masadaki taş destesinde hiç taş kalmamışsa ve oyunculardan hiçbiri oyunu bitirememişse herkesin istekasındaki taş puanları kendisine yazılır. El açmamış oyunculara 202 puan yazılır. Oyunculardan biri elindeki tüm taşları oynayarak oyun turunu bitirirse bu oyuncu -101 puan alır.

101 Okey Plus cezası kaç gün sürer?

Kullanıcılar için uygulanmış olan bu engelleme işlemleri süresiz olarak uygulanmaktadır. Dolayısıyla engellenmiş bir kullanıcı bir daha oyuna giriş yapamayacaktır.

Arkadaşlarla online okey nasıl oynanır?

OKEYİ İNTERNETTEN DE OYNAYABİLİRSİNİZ

İnternetten okey oyunu oynamak için uygulamayı açtıktan sonra öncelikle bir masa seçip oturmanız gerekiyor. Dilerseniz kendiniz bir masa açabilir ve arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Masada sizin dışınızda 3 kişi daha olacak ve dört kişilik oyuna başlayabileceksiniz.

Zynga Poker arkadaş ekleme nasıl yapılır?

Başka oyuncular seninle Arkadaş olmak istiyorsa onları İstekler sekmesinde bulabilirsin. Tavsiye Edilen Arkadaşlar: Oyun, sana Arkadaş olarak ekleyebileceğin kişilerin adlarını verir. Arkadaşları Davet Et: Herhangi bir Slot makinesindeyken Arkadaşlarına davet göndererek onları ekleyebilirsin.

Okeyde puanlama nasıl oluyor?

Puanlama sistemi

‘Normal bitiş’ için 2 puan, ‘gösterge yapma’ için 1 puan, ‘çiftten bitme’ için 4 puan. Bitişte kullanılan taş okey taşı ise düşülen puanlar 2 ile çarpılır. Ayrıca oyun düşmeli olarak da oynanır. Düşme sayısı oyuncular tarafından belirlenir.

You might be interested:  Mobil Oyunları Nasıl Pc'De Oynanır?

Okeyde açamayan kaç yer?

Oyuncu elini açamıyor ise yere bir taş atmak zorundadır. Eğer elini açan oyuncu tüm elini açsa dahi yere bir taş atmak zorundadır. 101 okey oyununun bitmesi ve elinin açılabilmesi için oyuncunun elindeki serilerin toplamı 101 olmalıdır. Mevcut açılmış taşlara ise oyuncu kendi taşlarından ekleyebilir.

Okey nasıl puanlanır?

Okey puanlama

Okey’de elindeki 14 taşı ilk sıraya dizen oyuncu, veya 7 perle çifte taşlarıyla oyunu kazanmış olur. Elindeki 15. taşı, yere açılmış taşın üstüne koyarak oyunu bitirir. Elini bitirmek icin ‘bitti’ butonuna tıklayan oyuncu oyunu bitirir. Elinizdeki taşlarla normal biterseniz, diğerlerinden -2 puan düşülür.

Cifte gitmek kac puan?

Yine aynı şekilde iki sahte okeyi yan yana getirerek de per tamamlanabilir. Çanak okeyde çift bitebilmek için yere atılan tüm taşları takip etmek gerekiyor. Yere atılan taşın eşi beklenmemeli ve başka taşlarla çifte gidilmelidir. Bu oyunda çift biten oyuncu iki kat puan kazanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.