3 Aylık Bebeklerle Nasıl Oynanır?

3 aylık bebeklerle nasıl oynanır? Kızınızın ya da oğlunuzun eline bir oyuncak veya herhangi bir cisim koyun. Tutmasını, hissetmesini ve hareket ettirmesini sağlayın. Bunu, çıngıraklı, öten ve ses çıkaran cisimlerle de deneyin.
3. ayda bebek el ve ayaklarını çok fazla hareket ettirir ve izler. El ve ayak bileklerine renkli ve belki ses çıkaran bezler bağlamak bebeğin daha uzun süre incelemesini sağlar. Seslere duyarlı olan bebeğin eline farklı çıngıraklar verin. Bu bebeğin sesleri ayırt etmeyi öğrenmesine yardımcı olur.

3 aylık bebek ile nasıl oynanır?

3. Ay Oyunları

 1. Pek çok farklı nesne gösterin ve yakalaması için onu cesaretlendirin.
 2. Eline bir oyuncak verip, onunla nasıl ses çıkartacağını gösterin.
 3. Bebeğinizin en iyi 3. ay oyuncağı diş kaşıyıcısı olabilir.
 4. Zaman zaman kucağınıza alın ve etrafını farklı bir açıdan görmesine yardımcı olun.

3 aylık bebeğe ne öğretilir?

Bu dönem içinde; farklı renklere, değişik seslere sahip oyuncaklar bebeğinizin ilgisini çekmeye başlar. Oyuncakları hareket ettirdiğinizde ya da oyuncaklarla sesler çıkardığınızda başını çevirerek bakar. Bir oyun halısı satın alabilir, oyun halısı üzerindeki oyuncak ve ayna ile bebeğinizin dikkatini çekebilirsiniz.

You might be interested:  Draw Something Kutu Oyunu Nasıl Oynanır?

3 aylık bebek nasıl oyuncaklarla oynar?

Doğru Oyuncak Hangisidir? 3 aylık bir bebek, renkli, sesli oyuncaklara ilgi gösterir. Oyun halıları, yansıtıcılı oyuncaklar, kavrayabileceği dişlikler, yumuşak bebişler, hayvanlar, üç boyutlu renkli kitaplar oyuncak seçiminde düşünülebilir.

0 3 aylık bebek gelişimi için neler yapılmalı?

0-3 Aylık Bebekler İçin Öneriler

 1. Bebeğinizle gözgöze bakın.
 2. Yüzüne gülümseyerek ve hoşnutlukla bakarsanız o da kendinden hoşnut olacak, kendini değerli bulacaktır.
 3. Onunla konuşun,ninniler, şarkılar söyleyin.
 4. Onu hafif hafif, müziğin ritmine uygun olarak sallayın.

3 aylık bebeğe hangi hareketler yaptırılır?

Dokunma, tutma ve kavrama becerilerinin hızla gelişim gösterdiği bu dönemde bebek, oyuncaklarını kısa süreli olarak elinde tutabilir ve sallayabilir. Ebeveynlerinin yüzüne dokunarak, onları inceler. Ellerinden tutulduğunda kısa bir süre için vücudunu dik tutabilir.

3 aylık bebek annesini tanır mı?

Gözlerde kayma ve şaşılık bu dönemde normaldir ve 3. aydan sonra göz kayması kaybolur. İlk başlarda bilinçsiz olarak gülümser. Ancak 1. aydan sonra anneyi tanır ve bilinçli olarak gülümser. Bebekler anne-babalarının sesini tanır ve daha anne karnındayken işitmeye başlamış olduğu sesleri duymak onları rahatlatır.

3 aylık bebek kaç kilo olmalı?

3 aylık bir kız bebek ortalama 5,5 kilo, erkek bebek ise ortalama 6 kilo olmaktadır. Kiloda olduğu gibi 3 aylık bebek kaç santim olmalı sorusu da cinsiyete göre değişmektedir. Biz kız bebeğin boyu yaklaşık 59 santim ve erkek bebeğin boyu yaklaşık 60 santim olmalıdır.

0 3 ay oyuncakları nelerdir?

3 Aylık Bebek Oyuncakları Nelerdir?

 • Dönenceler: 3 aylık bebeğinizin ilgisini çekecek oyuncakların başında dönence gelir.
 • Çıngırak: 3 aylık bebek oyuncaklarının vazgeçilmezlerinden biri, çıngıraklar.
 • Parmak Kuklaları: Parmak kuklalarını konuşturup şarkılar söyleyerek bebeğinizle keyifli zaman geçirmeye ne dersiniz?
 • Bebeklere nasıl oyuncak alınmalı?

  Yatağının üzerine asılan, şekille ve sallanınca ses çıkaran, renkli oyuncaklara ilgisi çoktur. Çıngırak, müzik kutuları, plastik bebekler, renkli halkalar ve kumaş tercih edilir. Çeşitli boyda renkli top, sıkmalı ve ses çıkaran oyuncaklar, plastik renkli halkalar uygundur. Müzik ve radyo dinletmek de uygun olur.

  You might be interested:  Harf Bağlamaca Nasıl Oynanır?

  3 6 aylık bebek oyuncakları nasıl olmalı?

  Üç aylık bebeğiniz için satın almanız tavsiye edilen doğru oyuncaklar; yansıtıcılı oyuncaklar, yumuşak bebişler, üç boyutlu renkli kitaplar, oyun halıları, kavrayabilecekleri dişlikler, hayvanlar olarak belirtilir.

  3 aylık bebeğe ek gıda olarak ne verilebilir?

  Sual: 3 Aylık Bebek Beslenmesi Nasıl Olmalı? İlk tercih anne sütü olmalıdır. Bebek istedikçe ve acıktıkça anne sütünü verebilirsiniz. Anne sütü verilemiyorsa hazır mamalardan günde 4-5 öğün ve her öğünde 20-30 ml/kg verebilirsiniz.

  1 aylık bebeğin gelişimi için neler yapılmalı?

  Bebeğin eline parmak yaklaştırıldığında, onu çok sıkı bir şekilde tuttuğu görülebilir. 1 aylık bebek gelişimi süresince, bebek kesintili bir şekilde yaklaşık 17 ila 20 saat kadar uyur. Günler geçtikçe uyanık kaldığı süre gitgide artar. Bebek, ilk zamanlarda istemsiz refleks hareketleriyle kendini uyandırabilir.

  Bebek zeka gelişimi için ne yapmalı?

  Hamilelik döneminde yumurta ve et gibi beyin gelişiminde önemli rol oynayan proteinleri tüketmek, demir ve omega-3 takviyesi almak önemlidir. Ayrıca bebeğinize güzel sesler, ruhu okşayan melodiler dinletmeniz, kendinizi mutlu ve huzurlu hissetmeniz bebeğinizin zekasını olumlu yönde etkileyecektir.

  3 aylık bebeğim grip oldu ne yapmalıyım?

  Bebeğin salgılarının su ile sulandırılması ve varsa ateşinin düşürülmesi nezleye en iyi gelen şeydir. Nezlede ilk 48 saat süresince yüksek ateş görülebilir. Bu durumda bebek ince giydirmeli ve ılık bir banyo yaptırılmalıdır. Bebek çok huzursuz ve ateşi 38°C’nin üzerindeyse ateş düşürücü ilaç verilebilir.

  3 aylık bebek bir memeyi kaç dakika emer?

  İşte bu sorulara Çocuk Doktorlarının cevapları; Sual: 3 aylık bebek kaç dakika emer? CEVAP Çocuk Doktoru Vahap Öney’ib cevabı: (Bebeğin 3. ayda emme süresi azalır. İki göğüsten toplam 7 dakika emmesi yeterli gelir. )

  3 aylık bebek başını nasıl tutar?

  3. Ayın Sonunda: Artık bebeğiniz karnı üzerindeyken başını 45 derece dik tutabilmelidir. Yüzüne 15 cm uzaklıktaki nesneyi her yönde takip edebilmelidir. Bebeğiniz yüksek sesle gülebilir, karnının üzerindeyken başını 90 derece dik tutabilir, kendiliğinden gülebilir, dik oturtulduğunda başını dik tutabilir.

  You might be interested:  Word Party Kutu Oyunu Nasıl Oynanır?

  3 aylık bebek annesini tanır mı?

  Gözlerde kayma ve şaşılık bu dönemde normaldir ve 3. aydan sonra göz kayması kaybolur. İlk başlarda bilinçsiz olarak gülümser. Ancak 1. aydan sonra anneyi tanır ve bilinçli olarak gülümser. Bebekler anne-babalarının sesini tanır ve daha anne karnındayken işitmeye başlamış olduğu sesleri duymak onları rahatlatır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.