Çatlak Patlak Nasıl Oynanır?

Çatlak Patlak Yusyuvarlak Oyunu Nasıl Oynanır? Oyun grup halinde oynanmaktadır. Oyun açık veya kapalı alanda da oynanabiliyor. Mesela okul bahçesinde oynayabildiğiniz gibi sınıf içerisinde geniş bir alanda da oynanabilir. Çatlak patlak oyunu için herhangi bir malzeme gerekmemektedir. Şimdi oyunun tarifini yapalım.
Oyuncular yerini aldıktan sonra aşağıdaki eğlenceli tekerlemeyi söylemelisiniz. Bir, iki, üç, dört, beş. Son kelime söylendiğinde eline vurulan kişi elini çekmeli. Eğer çekemez ve diğer oyuncu eline vurursa eline vurulan kişi elenir ama vuramazsa vuramayan oyuncu elenir.

Çatlak patlak oyunu hangi yöreye aittir?

Çatlak Patlak Nasıl Oynanır? – Makedonya – Birdirbir – TRT Avaz – YouTube.

Tekerleme Mutfakta Neler Oluyor?

tam metni aşağıdaki gibidir: mutfakta neler oluyor, fasülye bakla baklaa baklaaa, yanında kızartmaa, kızarmıyorlar bize bakıyorlar hayırdır inşallah heyyy

Tabancada kaç kurşun var tekerleme?

Çek dostum çek, arabanı yoldan çek. Tabancada kaç kurşun var? Veriyorum 10 kuruşum var.

Tuz buz oyunu nasıl oynanır?

İki defa el çırpılır ve iki defa parmaklar şıklatılır. Bu sırada “Tuz Buz” denir. Sıradaki oyuncu ise kelimelerin yerini değiştirerek “Buz tuz”, bir sonraki oyuncu ise “Tuz buz” der. Şaşıran olursa ceza olarak istediği bir taklit yapar.

Evde ne oynayabilirim?

Kışın evde çocuklarla oynayabileceğiniz 7 oyun

 • MASA TOPU. Yaş: 3 yaş ve üzeri.
 • HEYKELTRAŞ Yaş: 4 yaş ve üzeri.
 • EVET – HAYIR. Yaş: 4 yaş ve üzeri.
 • HAYVAN TUTMACA. Yaş: 4 yaş ve üzeri.
 • DOKUN TAHMİN ET. Yaş: 4 yaş ve üzeri.
 • PET BARDAĞA SEKTİRME. Yaş: 6 yaş ve üzeri.
 • BALONLA BADMİNTON.
 • You might be interested:  Ultimate Tazer Ball Nedir Nasıl Oynanır?

  Bom Bom oyunu Nasıl Oynanır?

  Bom oyunu nasıl oynanır? Yan yana oturan oyuncular sırayla 1’den başlayarak saymaya başlasın. Sayarken 5, 10, 15 gibi 5 rakamının katlarına denk gelen sayılarda “BOM” denilmesi gerekir. Eğer sıra sendeyken “BOM” demeyi unutursan oyundan çıkarsın.

  Yerden Yüksek oyunu Nasıl Oynanır?

  Ebe ayağı yere değen kişiyi ebeleyerek onu ebe yapar. Ebe yanına gelince ayakları yerde değil de yüksekte olursa ebe onu ebeleyemez. Bu oyunda devamlı yüksekte durmak yasaktır. Sık, sık ayakların zemine değmesi gerekir amaç ebe gelirken, ebeye yakalanmadan iki ayağı da birden yüksekte tutmaktır.

  Tuz buz zararlı mı?

  ‘Buzu yaranın üzerinde ne kadar çok tutarsanız cildiniz o kadar çok yanar. Hastamız sadece birkaç dakika tutmuş ama 6-7 dakika dayananlar var ki onların yanıkları çok daha ciddi sonuçlara neden olabiliyor.’

  Bülbül kafesi oyunu nasıl oynanır?

  Öğretmen çocuklar arasından iki-üç bülbül seçer. Bülbüller kafes içinde dolaşır. Oyun sırasında halkadaki çocuklar ”bülbül kafeste” sözlerini yineleyerek ellerini çırpmaya başlarlar (Halkayı bırakarak). Bu sırada bülbüller halkadan çıkmaya çalışırlar.

  Arap Saçı oyunu Nasıl Oynanır?

  Arapsaçı Nasıl Oynanır

  Bir oyuncu, eline aldığı ip yumağını, ipin ucunu bırakmadan bir diğer oyuncuya atar. Yumağı yakalayan oyuncu ipi tutar ve elindeki yumağı başka bir oyuncuya atar. Böylece giderek büyüyen bir ağ meydana gelir. Oyunun ikinci bölümünde ise oyuncular atılan yumaktaki düğümü çözmeye çalışır.

  Körebe oyunu nasıl oynanır?

  Körebe olarak adlandırılan oyuncunun gözleri mendil veya eşarp gibi bir malzemeyle bağlanır ve ebe etrafını göremez hale getirilir. Diğer oyuncular körebenin etrafında dolaşır ve ona dokunurlar. Körebe onları yakalamaya çalışır. Körebe gözleri kapalı şekilde birini yakalarsa o ebe olur.

  Bom Bom oyunu Nasıl Oynanır?

  Bom oyunu nasıl oynanır? Yan yana oturan oyuncular sırayla 1’den başlayarak saymaya başlasın. Sayarken 5, 10, 15 gibi 5 rakamının katlarına denk gelen sayılarda “BOM” denilmesi gerekir. Eğer sıra sendeyken “BOM” demeyi unutursan oyundan çıkarsın.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.