Çit Oyunu Nedir Nasıl Oynanır?

Çit Oyunu. Gizemli Piramit Oyunu Nasıl Oynanır? Piramidin tepesinden birbirlerine bağlı çemberler boyunca ilerleyerek tabana ulaşmaya çalışılır. Yol boyunca her sayı (ya da harf) bir kez kullanılmalıdır.
Çizdiğiniz çit kendisini kesemez. 1 rakamının etrafında 1 çit, 2 rakamının etrafında 2 çit, 3 rakamının etrafından üç çit geçmesi gerekir. En önemli kuralımız ise çizdiğiniz çit asla kendisini kesemez. Çizgi olması olanaksız olan kenarları küçük bir x ile işaretlemeniz size kolaylık sağlayacaktır.

CIT oyunu nedir?

ÇİT OYUNU NEDİR? sayılara dayanarak kapalı bir çit oluşturmaya dayalı bir akıl oyunudur. Haziran 1989 yılında yayınlanmıştır. Yayınlanan ilk bulmacada her hücrede sayı bulunuyordu.

Çit oyunu kaç kişiyle oynanır?

Oyuncu Sayısı 4 kişi. 2-3 kişi ile de oynanabilir.

Kendoku oyunu nasıl oynanır kuralları nelerdir?

KENDOKU NASIL OYNANIR?

 1. Her satırda ve her sütunda 1’den n’e kadar tüm rakamlar yalnız birer kez yer almalıdır.
 2. Kalın çizgiyle belirtilmiş her bölgenin içindeki sayılar, bölgenin köşesindeki işleme tabi tutulunda bölgenin köşesindeki sayıyı vermelidir.
 3. Bölge içinde rakam tekrarı olabilir.

Apartman oyunu nasıl oynanır?

APARTMANLAR NASIL OYNANIR?

 1. Her satırda ve her sütunda 1’den n’e kadar tüm rakamlar (apartmanlar) yalnız birer kez yer almalıdır.
 2. Diyagramın dışında verilen sayılar, o yönden bakıldığında kendinden daha yüksek katlı bir apartmanın arkasında kalmayıp görülebilen apartman sayısını vermektedir.
You might be interested:  14+1 Bilardo Nasıl Oynanır?

Kendoku nasıl yapılır?

Kendoku oyunu, Japon bir matematik öğretmeni tarafından keşfedilen ve dört işleme dayalı olan bir oyun olarak ifade edilmektedir. Dört işleme dayalı olan bu oyunda kurallar herkes tarafından anlaşılacak kadar basit olmaktadır. Her satırda ve sütunda 1’den 4’e kadar olan rakamların bir kez yazılması zorunlu olmaktadır.

Patika oyunu nedir?

Patika kutu oyununda amacınız şehirlere en çok üzüm taşıyan tüccar olabilmek. Yolculuğunuz biraz zorlu geçecek çünkü rakipleriniz de sizinle aynı amaca ve hatta aynı patikalara sahip. Ancak herkes stratejisini belirleyerek, kendi yolunu kendi çizecek!

Mangala Tilki kuralı nedir?

Mangala da oyun sırası gelen oyuncunun elindeki son taş kendi tarafındaki boş kuyuya düşer ise hem o taşı hem de boş kuyunun karşısındaki rakip kuyudaki taşları hazinesine gönderir. Bu durumda tilki kuralı adı verilen bu hamle oyunun gidişatını her an değiştirme gücünü barındırmaktadır.

Sözel zeka oyunları nelerdir?

Zeka ve Akıl Oyunları Nelerdir?

 1. Akıl Oyunları Sudoku. Bölgesel Sudoku.
 2. İşlem Oyunları Kendoku (Tek işlem) (4 İşlem) İşlem Karalama.
 3. Strateji Oyunları Nim. Tactix.
 4. Karma Zeka Oyunları Kap Aktarma Oyunları Kibrit Oyunları
 5. Sözcük – Mantık Oyunları Anagramlar. Sözcük Merdiveni.
 6. 6. Zeka ve Akıl Oyunları Nelerdir? – Mekanik Oyunlar.

Eski Türk Zeka oyunları nelerdir?

Binlerce yıllık bir oyundur. Türk zeka oyunları içinde önemli bir yeri vardır. Kaşgarlı Mahmut, Divanü Lügat’it-Türk adlı kitabında oyunun en eski adını ‘Köçürme’ olarak vermektedir. Köçürme oyunu, dünyada Mankala adıyla, Türk dünyasında ise Dokuz Kumalak, Dokuz Korgol, Mangala gibi yüzlerce adla tanınmaktadır.

Fubuki nasıl çözülür?

Fubuki genelde 3×3’lük bulmaca üzerinden çözülüyor. 3 satırınız ve 3 sütununuz var. Her satır ve sütunun sonunda, bulmaca dışında bir sayı var. Bu sayılar o satır veya sütunun içine yazılan rakamların çarpımının sonucu. Bulmacada bazen bazı rakamlar verilse de bazen verilmeyebiliyor.

You might be interested:  Brutal Io Nasıl Oynanır?

Amiral battı oyunu evde nasıl yapılır?

Amiral Battı

 1. En az iki kişi ile oynanır.
 2. Oyun için kağıt ve kalem gerekmektedir.
 3. En az iki oyuncuyla oynanır. İki oyuncu da kâğıtlarına iki büyük kare çizer. Bunları enine ve boyuna 10’ar çizgiyle 100 kareye bölerler.
 4. Sıkılana kadar oynanabilir.

Kenken Matematik Sudoku nasıl oynanır?

Kendoku Oyunu Nasıl Oynanır?

 1. Eğer 4×4 bir bulmaca çözüyorsanız her yatay sırayı, rakamlar tekrar etmeden 1, 2, 3 veya 4 sayıları ile doldurmalısınız.
 2. Bulmacayı çözmek için köşelerde yer alan işlemleri yapmak zorundasınız.
 3. Çıkarma ve bölme kutularının herhangi bir sırada olabileceğini bilin.

Skyscrapers oyunu nasıl oynanır?

1992’de Masanori Natsuhara tarafından icat edilen, eşit sayıda satırdan ve sütundan oluşan oyunun amacı; 1’den N’e kadar olan rakamları (N: satır veya sütun sayısı) satır ve sütunda rakam tekrarı olmayacak şekilde yerleştirmektir. Sudoku, Kakuro ve diğer mantık bulmacalarını seviyorsanız, Skyscrapers’ı da seveceksiniz!

Futoshiki oyunu nasıl oynanır?

futoshiki’de her kutucuğa 1’den 5’e kadar rakamlar yerleştiriliyor, aradaki büyüktür, küçüktür ve eşittir işaretleri, oyuncuya yön veriyor. sadece beş yıl kadar önce bulunmuş olan ve kelime anlamı itibariyle ‘eşit değil’ manasına gelen; kağıt üzerinde oynanan oyun.

Atla Topla Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyun Kuralları ve Atla Topla Nasıl Oynanır?

 1. Redka Atla Topla oyun platformu 8×8’lik 64 kareden oluşur.
 2. Oyunda 5 farklı renkten taşlar bulunur.
 3. Oyuna kura ile başlanır.
 4. Yerde olan her taşı oynayabilirsiniz.
 5. Hamle yapan oyuncu istediği bir taşı seçer ve yatay ya da dikey olarak diğer taşların üzerinden atlatır.

Mangala oyunu nasıl oynanır?

Oyunda her oyuncunun önünde bulunan yan yana 6 küçük kuyu, o oyuncunun bölgesidir. Karşısında bulunan 6 küçük kuyu rakibinin bölgesidir. Oyuncular hazinelerinde en fazla taşı biriktirmeye çalışırlar. Oyun sonunda en çok taşı toplayan oyuncu oyun setini kazanmış olur.

You might be interested:  Moli Toys Buz Tuzağı Nasıl Oynanır?

Amiral battı oyunu nasıl oynanır?

Oyunculardan biri, elindeki boş kareler üzerinden, önce bir rakam sonra da bir harf söyleyerek rakibinin gemilerinin karesini bulmaya çalışır (oyundaki ifadesiyle rakibinin bir karesine ateş eder). Bulduğunda (isabetli atışta) da gemiyi batırmış olur.

Kapsül oyunu nasıl oynanır?

Kapsül oyununda, öncelikle farklı toplamların gördüğü ortak kapsülleri bulmaya çalışabiliriz. Örnekteki 7 ve 8 yazan sütunların gördüğü kapsüllere bakarsanız, 8’in fazladan bir kapsülü olduğunu görebilirsiniz. Bu kapsülün de 1 olması gerekir. Soruları çözebilmek için bunun gibi başka yöntemler bulmanız gere- kecek.

Akıl ve zeka oyunları nelerdir?

Akıl Oyunları:

 • Sudoku.
 • Bölgesel Sudoku.
 • Sihirli Piramit.
 • ABC Bağlamaca.
 • Apartmanlar.
 • Çit Oyunu.
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.