Dart Nasıl Oynanır Kısaca?

 • Dart oyununu oynamak için karşınızda iç içe geçmiş olan halkaların yer aldığı hedef tahtası bulunmalıdır. Bu hedef tahtası üzerinde farklı puanlar yer almaktadır.
 • Elinize alacağınız küçük okları hedef tahtasına vurarak sayı kazanmaya çalışırsınız.
 • Dart oyununda amaç en yüksek puanı toplamaktır. Bu yüzden attığınız okları en yüksek sayılara atmaya çalışmalısınız. Dart kuralları içerisinde bu son derece önemlidir.
 • Dart oyunu Nasıl Oynanir?

  Oyuncu için bir atış demek üç dartın dart tahtasına atılması ile yapılır. Dart oku tek elle atılması gerekir. Oyun tahtasından düşen ya da seken bir dart oku olursa bu ok tekrar atılamaz. Oyuncu oyunda puan alabilmesi için dart okunun ikili bölgesinde bulunan dış çember telinin içinde uygun yere isabet ettirmelidir.

  Dart okuna ne denir?

  Dart (ok), hedefe daha doğru gitmesi için arkasına takılan flight (aparey) ya da tüy ile yaklaşık 16 cm uzunluğundadır. Ok en fazla 30.5 cm uzunluğunda ve 50 gram ağırlığında olmalıdır.

  Dart oyunu kaç metreden atılır?

  Dart tahtasının iç merkezi yerden 1,73 m yüksekliğindedir. Dart tahtası ile atış çizgisi arası ise 2,37m olup, ayaklar atış çizgisini geçmemelidir. Tahtanın çapı yaklaşık olarak 45 cm’dir.

  Dart oyunu nasıl kazanılır?

  Oyuncuların dartlarının bulleye’a olan uzaklığı oyuncu sıralamasını belirler. Puanlama diğer oyunlarla aynı şekildedir. atılmalıdır. 7 raundun sonunda en yüksek puanı toplayan oyuncu, oyunu kazanır.

  You might be interested:  Nesine.Com Da Iddaa Nasıl Oynanır?

  Dartta single ne demek?

  Single Out: Yani tekli bitiş. Sayı düşme oyunlarında kaç sayı kaldıysanız onun tekli sayısını vurarak oyunu bitirebilirsiniz.

  Dart oyunu nasıl hesaplanır?

  Dart oynanırken her sporcunun 3 ok atma hakkı vardır. 3 ok ile vurulan sayılar toplanır ve 501 sayısından düşülür. Sporcular attıkları her oka karşılık gelen sayıları toplarlar ve 501 sayısından düşerler. Oyun sıra ile devam eder. 0 (sıfır) sayısına ilk ulaşan sporcu oyunu kazanmış olur.

  Dart mesafesi nedir?

  Dünya Dart Federasyonu standartlarına göre dart tahtasının merkezi (bullseye) yerden 173 cm yukarıda olmalı, dart tahtasından atış çizgisine olan ‘yatay’ mesafe 237 cm olmalıdır. Yatay mesafe ölçülürken duvar değil, dart tahtasının oyunculara bakan yüzeyi baz alınır.

  Dart ve flutter nedir?

  Dart Nedir? Dart yazılım dili, ilk kez Google tarafından geliştirilmiş olan ve daha sonradan da Ecma tarafından standart bir hâle getirilmiş açık kaynaklı bir programlama dilidir. Google’ın desteklediği Flutter SDK işe Dart dili kullanılarak artık hem Android hem de iOS uygulamalar geliştirmek mümkündür.

  Dart sporu malzemeleri nelerdir?

  Dart Malzemeleri

 • Winmau Anahtarlıklı Dart Ucu Bileycisi. (2)
 • Delta 22 Gr. Dart Oku (3’lü Set) – Çelik Uç + Pirinç Gövde + Renkli Kanat – Dart Oku Seti.
 • Delta 18 Gr.
 • Tekno İstanbul MSE-307 Dart Tahtası Büyük Boy.
 • Unicorn 77895 Elektronik Dart Aksesuar Kiti.
 • Winmau Point Converters.
 • Delta 20 Gr.
 • Delta 24 Gr.
 • Dart ne kadar?

  %6 indirimle Avessa Çift Taraflı 38 cm Dart Tahtası ve 6 Adet Dart Oku 149 TL’ye, %20 indirimle Winmau Diamond Plus İleri Seviye Dart Hedef Tahtası 1.016 TL’ye, %31 indirimle Dart72 Magnet Dartboard Manyetik Dart Mıknatıslı 99 TL’ye, %23 indirimle Ceren Siyah Manyetik Katlanabilir Dart 92 TL’ye sahip olabilirsiniz.

  You might be interested:  Tennis Nasıl Oynanır?

  Dart 9 OK kuralı nedir?

  Bilindiği gibi resmi dart sporu müsabakalarında kategorisi dışındaki kategorilerde genellikle 501 sayısından düşülerek ve bitişler de double out (çift haneli sayıdan bitiş) kuralı uygulanır. 501 Double Out ile bitiş yapılan müsabakada bir sporcu en az 9 ok ile LEGi tamamlayabilir.

  Dart tahtası neden yapılır?

  genelde mantar, tahta ve metalden imal edilir. mantardan yapılan dart tahtalarının özelliği, saplanan dart çıkarıldıktan sonra tekrar genişleyip dartın ucunun yarattığı deliği doldurmalarıdır.

  Dart 9 OK kuralı nedir?

  Bilindiği gibi resmi dart sporu müsabakalarında kategorisi dışındaki kategorilerde genellikle 501 sayısından düşülerek ve bitişler de double out (çift haneli sayıdan bitiş) kuralı uygulanır. 501 Double Out ile bitiş yapılan müsabakada bir sporcu en az 9 ok ile LEGi tamamlayabilir.

  Dart tahtası kaç TL?

  Dart Tahtası Sıkça Sorulan Sorular

  %19 indirimle AVESSA Çift Taraflı 44 vm Dart Tahtası Ve 6 Adet Ok 161 TL’ye, %13 indirimle Winmau Diamond Plus İleri Seviye Dart Hedef Tahtası 1.108 TL’ye, %6 indirimle Janod Mıknatıslı Dart Oyunu Canavarlar 374 TL’ye sahip olabilirsiniz.

  Dart hakemi ne yapar?

  h) Hakemler ile ilgili her türlü istatistik bilgiyi derlemek, raporlaştırmak, ı) Bocce, Bowling ve Dart yarışmaları için standart formları hazırlamak, gerekli iyileştirmeleri yapmak, j) Standart hakem giysileri ile kullanılacak kokartları saptamak, l) Federasyon başkanının vereceği diğer görevleri yerine getirmek.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.