Mantık Karesi Nasıl Oynanır?

Nasıl Oynanır: Bu oyunda amaç verilen figürlerin zemine yerşeltirilmesidir. Kitapçıkta ise zeminden bazı kesitler ipucu olarak verilmiştir. Bu oyunda ihtiyacınız olan tek şey mantıklı düşünmektir. Hem çocukları hem yetişkinleri zorlarken aynı zamanda eğlendirecek.

Kendoku oyunu nasıl oynanır?

KENDOKU NASIL OYNANIR?

 1. Her satırda ve her sütunda 1’den n’e kadar tüm rakamlar yalnız birer kez yer almalıdır.
 2. Kalın çizgiyle belirtilmiş her bölgenin içindeki sayılar, bölgenin köşesindeki işleme tabi tutulunda bölgenin köşesindeki sayıyı vermelidir.
 3. Bölge içinde rakam tekrarı olabilir.

Nim oyunu nedir?

Nim oyunu, taş, kibrit çöpü, boncuk, fasulye gibi küçük ve birbirine benzer belli sayıda şeylerle masa üstünde oynanan matematiksel bir strateji oyundur. Oyun taşları masa üstüne belli bir düzende yerleştirilir. Oyuncular (genellikle iki kişi) sırayla ve belli kurallara bağlı olarak taşları alıp kenara koyarlar.

Kakuro zeka oyunu nasıl oynanır?

Çengel bulmacaya benzerliğinden ötürü Türkiye’de de sevilen kakuro, diyagramdaki kutuların 1’den 9’a kadar rakamlarla doldurulması esasına dayanır. Hücrelerdeki köşegenlerin sağında verilen sayı, sağdaki bütün raklamların toplamını, altında verilen sayı da altındaki bütün rakamların toplamını ifade eder.

You might be interested:  Yağlı Güreş Nasıl Oynanır?

Geometrik ve mekanik oyunlar nelerdir?

Geometrik-mekanik oyunlar tek bir parçadan çok parçaya ya da çok parçadan tek parçaya giden oyunlardır. Tangram çeşitleri, soma küpü, polyomino (tromino, tetromino, pentomino), küp sayma, mekanik ayırma bilmeceleri, labirent gibi oyunlar bu gruptaki oyunlara örnek ola- rak verilebilir.

Kolay Kendoku nasıl oynanır?

Her satırda ve sütunda 1’den 4’e kadar olan rakamların bir kez yazılması zorunlu olmaktadır. Kalın çizgiler ile belirtilmiş her bölgenin içinde bulunan sayılar, o bölgenin köşesindeki işleme tabi tutularak bölgenin köşesinde bulunan sayı elde edilmelidir.

Kenken Matematik Sudoku nasıl oynanır?

Kendoku Oyunu Nasıl Oynanır?

 1. Eğer 4×4 bir bulmaca çözüyorsanız her yatay sırayı, rakamlar tekrar etmeden 1, 2, 3 veya 4 sayıları ile doldurmalısınız.
 2. Bulmacayı çözmek için köşelerde yer alan işlemleri yapmak zorundasınız.
 3. Çıkarma ve bölme kutularının herhangi bir sırada olabileceğini bilin.

Tactix oyunu Nasıl Yapılır?

* Tactix (taktik) oyunu iki kişi ile oynanır. Toplam süre 20 dakikadır. * Sırası gelen her oyuncu yatay ve dikey kareler boyunca birbiri ile bağlantılı pullardan istediği kadarını alabilir. * Önemli olan strateji geliştirerek son taşı rakibin alacağı şekilde ayarlamaktır.

Kibrit oyunu nasıl kazanılır?

iki ya da daha çok kişiyle oynanabilecek bir oyundur sırası gelen oyuncu boş ya da dolu kibrit kutusunu yazı-tura atar gibi havada döndürecek şekilde havaya atar yere düşen kibrit kutusu eğer kısa kenarının üzerinde dik olarak kaldıysa 10 puan kazanılır ki bu oldukça zor bir sonuçtur

Surakarta nasıl bir oyun?

Oyunda amaç rakibin tüm taşlarını oyun dışına çıkarmaktır. Rakibin taşı yenmeyecek ise oyuncu komşusunda bulunan 8 noktadan herhangi birine taşını boş olmak kaydıyla taşıyabilir. Taşlar yatay, dikey ve çapraz olarak hareket edebilir. Rakibin taşı yenmek isteniyorsa en az bir daireyi dolanmak zorunludur.

You might be interested:  Kumar Yanık Nasıl Oynanır?

Slitherlink oyunu nasıl oynanır?

1- her rakam kendisini çevreleyen kenar sayısını belirtir. 2- içerisinde rakam olmayan bir kare herhangi bir sayıda kenar ile çevrelenebilir veya hiç çevrelenmeyebilir. 3- çizdiğiniz kenarlar birbirlerini kesemezler. 4- çözüme ulaştığınızda kapalı tek bir halka elde edersiniz.

Numbers Logic and Creativity nasıl oynanır?

Bu Oyun Mantık Yürütme, Tümevarım Ve Basit Denklem Çözümü Becerisi Kazandıran Bir Oyundur. Amaç: Zorluk Derecesi Ve Kazanımları Birbirinden Farklı 3 Kitapçıktaki Görsel İpuçlarını Kullanarak Toplama, Çıkarma, Çarpma Ve Bölme İşlemlerini Yaparak Rakamları Doğru Yerlerine Yerleştirmek.

Sihirli Piramit Zeka Oyunu Nasıl Oynanır?

Piramidin tepesinden birbirlerine bağlı çemberler boyunca ilerleyerek tabana ulaşmaya çalışılır. Yol boyunca her sayı (ya da harf) bir kez kullanılmalıdır. Şekilde 1’den 6’ya kadar sayılar kullanılarak piramit oluşturulmuş ve piramidin tepesinden tabanına kadar bu sayılar birer defa kullanılmak zorundadır.

Mekanik oyunlar nelerdir?

Mekanik Zeka Oyunları:

 • Tangram.
 • T-Puzzle.
 • Tetromino.
 • Pentomino.
 • Küp Sayma.
 • Şekil Oluşturma.
 • Sözel oyunlar nelerdir?

  Sözel Oyunlar : Oyuncuların mantıksal çıkarımlarının yanı sıra sözcük dağarcıklarından veya temel, genel kültürlerinden faydalandıkları oyun türleridir. Bu kategorideki oyunlar tek kişilik olabileceği gibi karşılıklı oyun, takım oyunu veya takım bulmacası şekillerinde de olabilir.

  Akıl yürütme oyunları nelerdir?

  1. Akıl Oyunları

 • Sudoku.
 • Bölgesel Sudoku.
 • Sihirli Piramit.
 • ABC Bağlamaca.
 • Patika.
 • Apartmanlar.
 • Çit.
 • Amiral battı oyunu evde nasıl yapılır?

  Amiral Battı

  1. En az iki kişi ile oynanır.
  2. Oyun için kağıt ve kalem gerekmektedir.
  3. En az iki oyuncuyla oynanır. İki oyuncu da kâğıtlarına iki büyük kare çizer. Bunları enine ve boyuna 10’ar çizgiyle 100 kareye bölerler.
  4. Sıkılana kadar oynanabilir.

  Sihirli Piramit ne demek?

  Zeka Oyunlarından biri olan Sihirli Piramit Oyunu şekildeki gibi sayıların piramit şeklinde diziliminden oluşur. Sihirli Piramit oyununda amaç; en üstteki sayıdan yani piramitin tepesinden sayıları birer defa kullanarak en alttaki sayıya yani piramitin en altına kadar inmektir.

  You might be interested:  Dombiliç Nasıl Oynanır?

  Apartman oyunu nasıl oynanır?

  APARTMANLAR NASIL OYNANIR?

  1. Her satırda ve her sütunda 1’den n’e kadar tüm rakamlar (apartmanlar) yalnız birer kez yer almalıdır.
  2. Diyagramın dışında verilen sayılar, o yönden bakıldığında kendinden daha yüksek katlı bir apartmanın arkasında kalmayıp görülebilen apartman sayısını vermektedir.

  Kare Karalamaca oyunu nasıl oynanır?

  Japon bulmacaları olarak da bilinen kare karalamaca, belirli bir mantık içeren çizim bulmacası türüdür. Oynamak için sadece sayı saymayı bilmek yeterlidir. Bu yüzden her yaşa hitap edebilen kare karalamaca, boş vakitlerinizi değerlendirebileciğiniz iyi bir mantık bulmacasıdır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.