Orbit Nasıl Oynanır?

Oyuncu taşlarını tek tek bırakırken boşluk bulunan kısımlara da taş bırakmak zorundadır. Son taşı yerleştirdikten sonra yapılan hamlede iki renk üst üste gelen taşlar varsa oyuncu bu taşları kazanır. Kazanılan taşlar oyuncunun olur ve dışarı alınır. Oynama sırası sağdaki oyuncuya geçer oyun bu şekilde devam eder.

O BITZ oyunu nasıl oynanır?

Tüm oyuncular aynı anda başlar ve şekli ilk tamamlayan oyuncu o kartı kazanır. Son oynama şeklinde ise oyuncuların Q-Bitz kartında yer alan şekli bir süre incelemeleri istenir. Daha sonra kart ters çevrilerek oyuncuların hafızalarındaki şekli yapmaları istenir. Doğru şekli en hızlı yapan oyuncu kartı kazanır.

Redka oyunu nasıl oynanır?

NASIL OYNANIR? Redka Kelime Oyunu 2,3 veya 4 kişiyle oynanabilen bir oyundur. Eşit karelerden oluşan bir oyun zemini üzerinde oynanır. Oyunun amacı, her kare üzerine bir harf dizmek yoluyla anlamlı kelimeler üretmek ve en az bir harfi bu kelimelerle birleşen başka anlamlı kelimeler oluşturmaktır.

Köşe kapmaca zeka oyunu nasıl oynanır?

Oyunculara 4 farklı renkte üçer adet küp dağıtılarak oyun başlar. Oyunda amaç; Bir kare oluşturacak şekilde 4 köşeye 4 farklı renk küp yerleştirilip sayı kazanmaktır. Oyunun sonunda oyuncuların ellerinde küp kalmadığında oyun biter. Oyun esnasında oyuncular her yaptıkları kareden dolayı 1 puan kazanır.

You might be interested:  Oryantiring Nedir Nasıl Oynanır Kuralları?

Q-BITZ oyunu ne kadar?

Q-Bitz İle En Çok Karşılaştırılanlar

Q-Bitz Q-bitz Extreme
Fiyat 370,90 TL 12 satıcı 239,90 TL 17 satıcı
Popülerlik 1. Popüler MindWare Kutu Oyunu 4. Popüler MindWare Kutu Oyunu
Ortalama Puan 1 yorum
Kullanıcı Türü Çocuk Yetişkin

Qbitz ne demek?

Q-bitz görsel çevikliğinize meydan okuyan bir oyundur. 3 farklı görsellik içermesinden dolayı çoklu oyunlar için mükemmel bir seçenektir. İlk turda oyuncular küplerini kullanarak oyun kartları üzerindeki desenleri yeniden yapmaya çalışırlar. Kim deseni tamamlarsa kartı alır.

Q-BITZ kaç yaş için uygun?

MindWare markasının sevilen akıl oyunu Q-bitz ‘in 3 yaş ve üzeri çocuklar için tasarlanmış oyunu Q-bitz Jr; çocuklar için hem eğlenceli bir oyundur hem de çocukların görsel algı, desen eşleştirme, problem çözme becerilerini geliştirir.

Sum oyunu nedir?

Oyunun amacı, doğru bir strateji belirleyip rakibinize ait 6 topu oyun alanının dışına itebilmektir. Sumo oyununda rakibin topları itilirken 3 top 1 topu itebilir, 3 top 2 topu itebilir veya 2 top 1 topu itebilir. Rakip oyuncu çizgisel yönde 3 ya da daha fazla taşı art arda dizdiyse bu taşları onun yönünde itemezsiniz.

Six oyunu nedir?

Six Oyununun Amacı

Oyunda her oyuncu kendi renkleriyle kitapçıkta gösterilen 3 şekilden birini yapmaya çalışır. Bunlar 6 parçadan oluşan bir düz çizgi, 6 parçadan oluşan bir üçgen ve bir halkadır. Bu 3 şekilden birini ilk yapabilen oyuncu oyunu kazanır.

Abalone nasıl yapılır?

Abalone altı köşeli ve altmış bir delikten oluşan bir yüzeyde, küre şeklinde olan on dört adet beyaz ve on dört adet siyah taşla oynanır. Mermer taşlarla yapılan sumo güreşi diye de özetleyebileceğimiz oyunda amaç rakibin altı taşını oyun alanının dışına atmaktır.

Tutsak almaca oyunu nasıl oynanır?

Oyunun amacı ilk koşmaya başlayan takımın oyuncusunun karşı takımdan oyuncuyu peşinden kendi takımının olduğu yere yaklaştırıp tutsak almaya çalışmasıymış. Takımlar hem tutsaklarını kurtarmaya hem de yeni tutsaklar almaya çalışırmış. Takımlardan biri tüm oyuncularını kaybederse oyun bitermiş.

You might be interested:  Zeka Oyunu Sudoku Nasıl Oynanır?

Mendil Kapmaca Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyuncu çocuklar koşarak mendil hakeminin içinde olduğu dairenin içine gelirler. Oyun oyuncu çocuklardan birisinin mendili alıp takımının bulunduğu dip çizgiden çıkacak şekilde koşması ile sürer. Dip çizgisinin herhangi bir yerinden çıkması ile biter. Eğer vurulmadan sahayı terk ederse kazanır.

Köşe Kapmacanın kuralları nelerdir?

En az 4 kişi ile oynanır. Ebe diğer oyunculara göre ortada bir yerde durur. Oyuncular ebeye yakalanmadan, birbirleriyle köşeleri sürekli değiştirmeye çalışırlar. Bu değiştirme sırasında ebeye yakalanan oyuncu köşesini kaybeder ve kendisi ebe olur.

IQ Cubes nasıl oynanır?

Oynama şekli: Yazılar ve renkler diye adlandırdığımız kartlarla oynanan şeklidir. Bu kartlar dörde bölünmüştür her yuncunun kendi yönünden doğru okuyacağı bölümdeki şekli oluşturması istenir. Yerleştireceğiniz küpün rengi yazıda okuduğunuz renktir. Örneğin yazıda “mavi” yazıyorsa küpün rengi mavidir.

Küre nasıl oynanır?

Küre oyunu iki kişilik bir strateji oyunudur. Oyuna kura çekilerek başlanır. Rakibin bir taşını yatay dikey ve çapraz olarak iki taşının arasına sıkıştıran oyuncu, rakibinin taşını elde ederek oyun alanının dışına alır. Rakibinin toplamda dört taşını elde eden ilk oyuncu oyunun galibi olur.

Koridor zeka oyunu nasıl oynanır?

Oyun oynana tabelada 81 adet kare bulunur. Kişiler karşı rakibinin ilk 9 karesine ulaşmak için verilen engelleri kullanır. Engellerin mantıklı olarak kullanılması, oyuncuların oyunu kazanmasına yardımcı olacaktır. Koridor oyununda kişiler birbirlerine karşı engellerle hamle yapar.

Q-BITZ kaç kişiyle oynanır?

Q-Bitz kutu oyunu 8 yaş ve üzeri tüm bireylerin kullanımına uygun eğlenceli bir aile oyunudur. Oyun, en fazla 4 kişi ile oynanabilir.

Q-BITZ zeka oyunu nedir?

Q-BITZ oyunu 7 yaş ve üzeri hem bireysel hem de grup olarak oynanabilen bir görsel hafıza ve dikkat oyunudur. Oyun içeriğinde mevcut olan kartlarda yer alan şekilleri 16 adet ahşap küpü kullanarak yapmak. 3 farklı oynama şekli ile oynanabilir. Oyuncular tablalarındaki birbirinin aynı olan 16 küpü dışarı çıkarırlar.

You might be interested:  Nesine Sistem Nasıl Oynanır?

Mangala oyunu nasıl oynanır ve kuralları nelerdir?

Oyunda her oyuncunun önünde bulunan yan yana 6 küçük kuyu, o oyuncunun bölgesidir. Karşısında bulunan 6 küçük kuyu rakibinin bölgesidir. Oyuncular hazinelerinde en fazla taşı biriktirmeye çalışırlar. Oyun sonunda en çok taşı toplayan oyuncu oyun setini kazanmış olur.

Koridor oyunu nasıl oynanır yazılı?

Oyun oynana tabelada 81 adet kare bulunur. Kişiler karşı rakibinin ilk 9 karesine ulaşmak için verilen engelleri kullanır. Engellerin mantıklı olarak kullanılması, oyuncuların oyunu kazanmasına yardımcı olacaktır. Koridor oyununda kişiler birbirlerine karşı engellerle hamle yapar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.