Pentago Oyunu Nasıl Oynanır?

Bir İsveç oyunu olan Pentago iki kişi ile oynanır. Rakipler siyah ve beyaz taşları sırayla hazneye koyar ve istediği bloğu çevirir. 5 taşını çapraz, dikey ya da yatay olarak ilk yapan kişi oyunu kazanır.

Pentago kaç kişi ile oynanır?

Pentago oyunu hepimizin bildiği gibi iki kişilik bir strateji oyunudur.

Pentago kaç taşla oynanır?

Öncelikle Pentago(5 Nokta) oyununun 6 yaş ve üzeri herkes için olduğunu belirtelim. Oyun kişi kişi arasında oynanıyor ve oynaması inanın çok keyifli. Oyun kutusunun içerisinde 18 adet beyaz 18 adet de kırmızı taş(bilye) bulunuyor. Bununla birlikte 5 Nokta oyunu nasıl oynanır kılavuzu ve bir adet de oyun platformu var.

Beş nokta zeka oyunu nasıl oynanır?

Oyunda her bölümde bulunan 9 çukura sırasıyla oyuncular birer taş yerleştirirler. Kendi 5 taM Aşını yanyana veya çapraz getiren oyuncu oyunu kazanır. Oyunu zor kılan nokta ise oyuncular çukurlara taş yerleştirdiğinde 4 platformdan birini çevirmek zorunda olmalarıdır.

Pentago oyunu nasıl kazanılır?

Oyunculardan hangisi kendi renginden topu yatay, dikey ya da çaprazda 5’li şekilde dizerse oyunu o kazanır. Eldeki toplar bittiği halde kimse 5’li dizilim gerçekleştirememişse oyun berabere biter.

You might be interested:  2 Kişilik Solo Test Nasıl Oynanır?

Pentago ne demek?

iki kisiyle oynanan bir oyun. standart formatta 6x6lik olan (3x3luk 4 bolumden olusan) bir tahtada oynanir. 18 siyah ve 18 beyaz go tasi kullanilir.

Pentago hangi ülkenin?

Pentago Thomas Floden tarafından İsveç’te tasarlanmıştır. Ancak gördüğü büyük ilgi sayesinde kısa zamanda ünü dünyaya yayılarak birçok ülkede sevilerek oynanan bir zekâ oyunu haline gelmiştir. Bu oyun zihin jimnastiği ve egzersizi yapmanın en eğlenceli yollarından birisidir.

Pentago nerede satılır?

 • Getir.
 • Getir Büyük.
 • A101 Kapıda.
 • Trendyol Hızlı Market.
 • Beş top oyunu nedir?

  Kendi taşlarını kullanarak yatay, dikey veya çapraz olarak beş taşı ardı ardına sıralayan kişi oyunun galibi olacaktır. Beş top, pentago, 5 nokta oyunu, othello oyunu Zeka geliştirici taktik oyunu Organizasyon yeteneğini geliştirir. Çocuğunuzun hayal gücünün gelişimine faydalıdır.

  Koridor zeka oyunu nasıl oynanır?

  Oyun oynana tabelada 81 adet kare bulunur. Kişiler karşı rakibinin ilk 9 karesine ulaşmak için verilen engelleri kullanır. Engellerin mantıklı olarak kullanılması, oyuncuların oyunu kazanmasına yardımcı olacaktır. Koridor oyununda kişiler birbirlerine karşı engellerle hamle yapar.

  Küre oyunu nedir?

  Küre oyunu iki kişilik bir strateji oyunudur. Oyuna kura çekilerek başlanır. Rakibin bir taşını yatay dikey ve çapraz olarak iki taşının arasına sıkıştıran oyuncu, rakibinin taşını elde ederek oyun alanının dışına alır. Rakibinin toplamda dört taşını elde eden ilk oyuncu oyunun galibi olur.

  Akıl ve zeka oyunları nelerdir?

  Akıl Oyunları:

 • Sudoku.
 • Bölgesel Sudoku.
 • Sihirli Piramit.
 • ABC Bağlamaca.
 • Apartmanlar.
 • Çit Oyunu.
 • Redka nedir?

  ülkemizde artık sıklıkla oynanan akıl oyunlarını üreten yerli ve ucuz firma. ‘kelime oyunu’ adlı oyununu edindiğim marka. scrabble’ın yerli ve milli versiyonu olup, tamamen ahşaptan üretmişler ve kesinlikle çok kaliteli olmuş. üstelik de scrabble’ın neredeyse üçte bir fiyatına.

  You might be interested:  Ets 2 Yi Online Nasıl Oynanır?

  Equilibrio oyunu nedir?

  Equilibrio Denge Oyunu, 5 yaş ve üzerindeki çocuklar için dikkat, görsel algı, ince motor becerileri, problem çözme yetisi, uzamsal düşünme, plan geliştirme ve inşa etme becerilerinin gelişmesine katkıda bulan bir akıl oyunudur. Equilibrio Denge oyunu, grup halinde değil tek kişi ile oynanabilen bir oyundur.

  Hedef 5 oyunu ne kadar?

  Oyuna Başlarken Kaç Beşli Olacağı Belirlenir -Hedef İlk Beşli İse İlk Yapan Kazanır -Hedef İkinci Beşli İse İki Tane Beşli Yapan Kazanır -Hedef Üç Beşli İse Üç Yapan Kazanır -Hedef 4 Beşli İse Dört Yapan Kazanır -Hedef 5 Beşli İse Beş Yapan Kazanır -Eğer Hiç Kimse Hedefi Yapamazsa.

  Go oyunu nasıl oynanır?

  Oyunda siyah ve beyaz renklerdeki küçük ve yuvarlak taşlar kullanılır. Oyuna siyah başlar. Siyah taşın kim olacağını karar vermek içinse; önce beyaz oyuncu eline sayısını bilmeden birkaç taş alır. Siyah oyuncu ise, beyaz oyuncunun elinde bulunan taşların sayısının tek mi yoksa çift mi olduğunu tahmin etmeye çalışır.

  Mangala oyunu nasıl oynanır ve kuralları nelerdir?

  Oyunda her oyuncunun önünde bulunan yan yana 6 küçük kuyu, o oyuncunun bölgesidir. Karşısında bulunan 6 küçük kuyu rakibinin bölgesidir. Oyuncular hazinelerinde en fazla taşı biriktirmeye çalışırlar. Oyun sonunda en çok taşı toplayan oyuncu oyun setini kazanmış olur.

  Koridor zeka oyunu nasıl oynanır?

  Oyun oynana tabelada 81 adet kare bulunur. Kişiler karşı rakibinin ilk 9 karesine ulaşmak için verilen engelleri kullanır. Engellerin mantıklı olarak kullanılması, oyuncuların oyunu kazanmasına yardımcı olacaktır. Koridor oyununda kişiler birbirlerine karşı engellerle hamle yapar.

  Reverse oyunu Nasıl Oynanır?

  Oyuncuların ellerinde 32 adet taş bulunur. Oyun alanına karşılıklı 2 şer taş konularak oyun başlatılır. Oyunun amacı ise rakip taşı kendi taşlarınız ortasına alarak aynı renge çevirmektir. Çapraz, yatay veya dikey şekilde rakibin taşını kendi renginize döndürebilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.