Sayı Bulma Oyunu Nasıl Oynanır?

Sayı Bulmaca Nasıl Oynanır?

  1. Oyun açılışında üç boş kutu görüntülenir.
  2. Üç kutucuğu doldurup tamam tuşuna tıklayınız.
  3. Sayı bir alt satırda görüntülenir ve yanında +, – işaretleri ile isabetli rakam sayısı belirtilir.
  4. Görüntülenen sonuçtaki + ve – işaretlerini dikkate alarak yeni tahmin yapınız.

Sayı tahmin etme oyunu nasıl oynanır?

Sayı Tahmin Oyunu

  1. Bilgisayar rakamları birbirinden farklı ve ilk basamağı 0 olmayan bir sayı tutar.
  2. Tahminde bulunursunuz.
  3. Bilgisayar tahmininiz ile kendi sayısını şu şekilde. karşılaştırır: İki rakam eşleşiyorsa ama sıra noları farklı ise –> -1. İki rakam eşleşiyorsa ve sıra noları da aynı ise –> +1.

Artı eksi oyunu nasıl oynanır?

* Girdiğiniz sayının sağında görünen: + (artı) sayısı, sizin girdiğiniz sayı ile gizli sayı arasında kaç adet doğru rakamın doğru hanede yer aldığını; – (eksi) sayısı, kaç adet doğru rakamın, farklı hanede olduğunu gösterir. * Gizli sayıyı bulmaya çalışıyorsunuz.

Sayı Sıralama Oyunu Nasıl Oynanır?

Kendisine özgü oyun alanı içerisinde karışık olarak yerleştirilmiş ahşap sayı parçalarını yerinden hiç bir şekilde kaldırmadan sadece sürükleme yöntemi ile 1’den 9’a kadar doğru bir şekilde sıralama ile oynanır. Oyunun Kuralları Ahşap parçalar yerinden kesinlikle kaldırılmadan oynanır.

Aklındaki sayıyı bulma nasıl yapılır?

Aklından bir sayı tut oyununun bilinen en iyi hilesi aşağıdaki gibidir. Örneğin aklında bir sayı tuttun ve ardından o sayıyı 2 ile çarp 10 ekle, yarısını çıkar ve 2 ye böl. Son olarak ise ilk tuttuğun sayıyı çıkar. Sonuç olarak verilen sayının yarısı çıkmaktadır.

You might be interested:  Çoçuk Oyunları Seksek Nasıl Oynanır?

Look Look oyunu ne demek?

Mindware Look Look, 68 karttan oluşan aynı yaratıkları 2 farklı renkli çerçeve içinde bulmaya dayanan ya da numara kartı seçildiğinde hesaplama yapılması gereken hıza ve zekaya dayalı bir kutu oyunudur. Kazanan kartı alır ve en çok kart biriktiren galip gelir.

Look oyunu nasıl oynanır?

yüz kısımları yere gelecek şekilde önünüzdeki masaya yerleştirin. Yeterli sayıda kart toplayıp LOOK LOOK’u heceleyen ilk oyuncu oyunu kazanır. Küçük çocuklar toplama ve çıkarma işlemlerini hızlı yapamadıklarından dolayı onlarla oynarken Toplama ve Çıkarma kartlarını desteden çıkartın.

Numbers oyunu nasıl?

Oyun içeriğinde çıkan 3 farklı kitapçıktan ilki ile başlanır. Başlangıçta rakamları bilinenden bilinmeyene (tümevarım) metoduyla 3×3’lük alana yerleştirmemiz istenir. İlerleyen aşamalarda dokuz bölmenin herhangi bir yerine X işareti konulup rakamın o yere yerleşemeyeceğini ifade ederek yerinin bulunması istenir.

Numbers oyunu kac yas?

ZET Zeka NUMBERS Matematik Zeka Oyunu 4+ Yaş 1 Oyuncu.

Meta Forms ne demek?

Meta-forms oyunu matematiksel algı ve denklem çözme becerilerini artıran bir oyundur. Amaç: Kitapçıkta verilen yönergelere bakarak doğru geometrik şekli doğru kareye yerleştirmek. Oyunda 1 oyun zemini, 3 farklı renk ve 3 farklı şekilde toplam 9 parça ve 80 sayfalık yönerge kitapçığı mevcuttur.

Scratch sayı tahmin oyunu nasıl yapılır?

İlk olarak hafızada bir sayı tutmak için değişken oluşturmamız gerekiyor. Diziler altında yer alan Veri grubuna gidelim ve Bir Değişken Oluştur butonuna tıklayalım. Karşımıza açılan yeni pencerede değişken adı olarak tutulanSayi belirleyelim. Bu değişkeni sadece Anna karakteri ile kullanacağız.

Sihirli Kartlar oyunu nasıl oynanır?

Sihirli Kartlar:

Öncelikle aşağıda gördüğünüz 6 tabloyu, bir kağıda veya kartona aynen geçirin. Sonra bir arkadaşınıza 1 ile 63 arasında bir sayı tutmasını söyleyin. Siz, aşağıdaki kartları tek tek göstererek tuttuğu sayının hangi kartlarda olduğunu sorun. Son kartı da gösterdiğinde tuttuğu sayıyı hemen bilin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.