Sudoku Nasıl Oynanır Basit?

Sudoku oyununun oynanması için kurallar şu şekildedir; – sütunun her birinde 1’den 9’a kadar olan sayıların hepsi olmalı ama her sayıdan bir kez yazılmalıdır. – Her satırda yine bütün sayıları olmalı ama her sayıdan sadece bir kez yazılmalıdır.
Sudoku oyununda her satır ve sütunda 1’den 9’a kadar olan sayılar sadece bir kez kullanılarak dizilmesi gerekir. Aynı zaman da sudoku oyununda 9 hücreden oluşan her bir kare içinde 1’den 9’a kadar sayılar bir kez kullanılarak dizilmesi gerekir.

Sudoku nasıl oynanır kolay anlatım?

Sudoku Detayları

81 kare kendi içinde 9 (3×3) kutucuk oluşturur. Hem bu kutucuk içerisindeki 9 kutucuğa hem de satır ve sütunlara 1 den 9 a kadar sayılar yazılıyor. Hem kutucukta hem de satır ve sütunlarda her rakamdan sadece bir tane olması gerekiyor. Sudoku bu kurallara göre oynanmaktadır.

Sudoku nasıl oynanır kuralları nelerdir?

Üç Temel Kural

* Her satırda tüm rakamlar bulunmalı ve bu rakamlar sadece birer defa yer almalıdır. * Her sütunda tüm rakamlar bulunmalı ve bu rakamlar sadece birer defa yer almalıdır. * Her 9 bölgede tüm rakamlar bulunmalı ve bu rakamlar sadece birer defa yer almalıdır.

Harf sudoku nasıl oynanır?

Bunlarda da genel kuralları uygulayarak tüm hücreleri doldurmanız gerekir. Bu yüzden, 16×16’lık bir bulmacada her satır, sütun ve bloka yalnızca bir defa 1 ile 9 arasındaki sayılar ve A’dan G’ye kadar harfler (10 ile 16 arasındaki sayıların yerine) yazılmalıdır.

You might be interested:  Yakan Top Oyunu Nasıl Oynanır Kısaca?

Hesap sudoku nasıl oynanır?

kolaylarina bir iki rakam olmakla beraber esaslilarinda 2, 3, 4 ve daha fazla rakamin cevresi kesik cisgilerle cizilip bir koseye toplamlari ilistirilmistir. boylece 81 hucreye ilk sayiyi yerlestirme zevki sizin olur. killer sudoku cozmek, saymadan sonra toplamayi ogrenmek gibidir.

Sudoku kaç yaş için uygundur?

Sudoku oyunu çocuklarda problem çözme, mantık yürütme ve sayısal zeka gelişimi sağlar. 9, 10, 11+ Yaş çocuklar için uygundur.

Sudoku çeşitleri nelerdir?

Sudoku çeşitleri

 • Klasik sudoku.
 • Bölgesel sudoku.
 • Ardışık sudoku.
 • Ardışıksız sudoku.
 • Tek/Çift sudoku.
 • Multi sudoku.
 • Büyük/Küçük Sudoku.
 • 3D (Kübik) Sudoku.
 • Sudoku çeşitleri nedir?

  Ancak sudoku sadece klasik formda değil, birçok farklı türde oyuncuların karşısına çıkar.

  Diğer sudoku çeşitleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Tek / Çift Sudoku.
 • Multi Sudoku.
 • Kubik (3D) Sudoku.
 • Büyük / Küçük Sudoku.
 • Köşegen Sudoku.
 • Toplamlı Sudoku.
 • Oklu Sudoku.
 • Zincir Sudoku.
 • ABC Nasıl Oynanır?

  ABC Bağlamaca, eşit aralıklı harfler ve noktalardan oluşan karesel bir zemin üzerinde hazırlanmış zeka oyunudur. Oyundaki amaç harfleri çiftleri ile eşleştirmektir. Yani A harfi ile diğer A harfini, B harfi ile diğer B harfini, C harfi ile C harfini gibi. Harfleri rasgele eşleştirmiyoruz.

  Sudoku yu kim icat etti?

  Wayne Gould’un bilgisayar programlaması sayesinde ise hızlı ve benzersiz bulmacalar ortaya çıkmış oldu.

  Apartman oyunu nasıl oynanır?

  APARTMANLAR NASIL OYNANIR?

  1. Her satırda ve her sütunda 1’den n’e kadar tüm rakamlar (apartmanlar) yalnız birer kez yer almalıdır.
  2. Diyagramın dışında verilen sayılar, o yönden bakıldığında kendinden daha yüksek katlı bir apartmanın arkasında kalmayıp görülebilen apartman sayısını vermektedir.

  6 6 sudoku nasıl oynanır?

  6×6 Sudoku bulmacası standart Sudoku’nun oynandığı şekilde oynanır. Sayıları her bir satırda, sütünde veya blokta sadece bir kez görünmek üzere yerleştirmeniz gerekir. 6×6 Sudoku bulmacaları 9×9 olanlardan daha kolaydır, bu yüzden yeni başlayanlar ve daha genç kişilere ya da oyuna fazla vakti olmayanlar için uygundur.

  You might be interested:  Okey Nasıl Oynanır Kuralları?

  Matematik sudoku zeka oyunu nasıl oynanır?

  Bu oyun sudokuya benzer olarak 1’den 4’e rakamlar her satırda ve sütunda bir kez yer alır. Ayrıca oyunda bölgeler tanımlanmış ve bu gölgelerin sol üstünde bir matematiksel işlem ve bir sayı verilmiştir. Bu sayı o bölgede yer alan sayılar arasında belirtilen matematiksel işlem yapıldığında elde edilen sonucu gösterir.

  Sudoku çözmenin mantığı nedir?

  Toplama 81 kare olan kümelere yerleştirilen her bir rakam, tek bir satır ve tek bir sütunda sadece bir defa kullanılabilmektedir. Bulmacayı tamamlarken öyle bir şekilde doldurmalısınız ki 9 kareden oluşan her satır, her sütun ve her blok 1’den 9’a kadar olan tüm rakamları içermeli.

  Sudoku nasıl oynanır ipucu?

  Yeni başlayanlar için sudoku ipuçları:

  1. Nereden başlayacağınızı bilin.
  2. Açıkça görülen başlangıç noktalarını yakalayın.
  3. Özel tarama teknikleri belirleyin.
  4. Gereksiz zaman harcamayın.
  5. Dolu hücrelerle çakışan bölgeleri kontrol edin.
  6. İlk zamanlar kurşun kalem kullanın.
  7. Çıplak çiftleri arayın.
  8. Gizli çiftleri arayın.

  Sudoku nasıl oynanır orta seviye?

  Kurallar orta seviye Sudoku bulmacaları için aynıdır. Bir ile dokuz arasındaki sayı 9 adet 3×3 kare içinde, her sırada ve her sütunda sadece bir kere görünebilir. Fark, sadece orijinal olarak görüntülenen rakamların sayısındadır.

  Sudoku kaç dk da çözülür?

  Çevrimiçi sudokuları çözmek için her zorluk derecesi için 5 dakika ile 30 dakika arasında süreniz bulunmaktadır. Ne kadar sık sudoku oynuyorsanız o kadar hızlı sürede bulmacaları çözmeye başlayacaksınız.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.