Yasaklı Kelimeler Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyuna başlayacak olan gruptan bir kişi anlatıcı seçilir, Anlatıcı tabu kartlarından eline 5 adet kart alır ve anlatmasıyla birlikte süre başlatılır. Bu arada karşı takımdan bir oyuncu yasaklı kelimeleri ve süreyi kontrol edebilmek için anlatıcının kartlarını ve kum saatini takip eder.
Anlatıcı en üstteki hedef sözcüğü sesli olarak anlatır ve kendi grubundaki kişilerin bu sözcüğü tahmin ederek bulmalarını sağlamaya çalışır. Hedef sözcüğün altındaki beş adet yasaklı sözcüğü kullanmaması gerekmektedir. Bunlardan birini kullanırsa, o kelime anlatılamamış ve pas geçilmiş sayılır.

Yasak Kelimeler kutu oyunu nasil oynanir?

Takımınızı seçin ve siz gizli kelimeleri anlatmaya çalışın. Takım arkadaşlarınız da bol bol tahmin yapıp bulmaya çalışsınlar anlatırken anahtar kelimeleri ”sakın” kullanmayın, yoksa rakip takım büyük bir zevkle ortalığı inletirler. Anlatırken uymanız gereken kurallar ve kısıtl zamanınız var.

Kelime anlatma oyunu nasıl oynanır?

Kelimeyi anlatacak olan kişi kartları eline aldığı anda süre başlar ve kum saati çevirilir. Ancak, kelimeyi anlatırken yasaklı sözcükler kullanılamaz. Bunun için de karşı takımdan biri karta bakarak yasaklı kelimenin kullanılıp kullanılmadığını kontrol eder. Doğru bilinen her kart, takıma puan kazandırır.

Tabuda 15 kelime nasıl oynanır?

Bu oyunda kullanmamanız gereken Tabu kelimeler yok, ancak soru kelimesinin herhangi bir kısmını söylemek yasak. 5. Soru kelimesini anlatmak için kullandığınız her kelimeden sonra karşı takım 15 Kelime yolundaki işaret piyonunu bir hane ilerletir. 15 ipucu kelime hakkınız bittiğinde karşı takım sizi uyarır.

You might be interested:  Valorant Nasıl Dereceli Oynanır?

Yasak Kelimeler XXL nasıl oynanır?

Oyun 4 ki̇şi̇li̇kdi̇r. Yasak keli̇mleri̇ kullanmadan soru keli̇mesi̇ni̇ arkadaşlariniza anlatin ama yasak keli̇meleri̇ kullanmayın. Yoksa karşi takım zi̇le basar. Kuklayi oynatarak keli̇meleri̇ takiminiza anlatin.

Hangi kelimeler yasak?

31, Adrianne, Animal, Hayvan, Baldiz, Beat, Buyutucu, Ciplak, Citir, Escort, Etek, Fire, Girl (İngilizce’de ‘kız’ demek, Ateşli, Frikik, Free, Gey, Gay, Gizli, Got (ingilizce ‘get’ fiilinin geçmiş zaman ya da geçişli hali), Hatun, Haydar, Hikaye, Homemade (ev yapımı demek), Hot (İngilizce’de ‘sıcak’ anlamında geliyor),

Tabu kelimeleri nasıl anlatılır?

oyuna başlamadan önce kararlaştırılan renkteki kartları tabu kelimelerini kullanmadan anlatmaya çalışın, Pas geçilen ya da düdüğün çalındığı kartları yere bırakın, Kum saati dolana kadar yeni kelimeleri takımınıza anlatmaya devam edin. 6-Kum saati dolunca anlatmayı bırakın, takımınızın sırası sona erer.

Tabuda kaç yasak kelime var?

Oyunda kullanılan standart tabu kartları üzerinde her kelime için 5 tane yasak kelime belirlenmiştir.

Tabu kartı ne demek?

Tabu 1989 yılında Hasbro tarafından piyasaya sürülen klasik bir kart oyunudur. Oyunun amacı takım arkadaşlarının anlattığın kelimeyi bulmasını sağlamaktır ancak bu kelimeyi anlatırken kullanamayacağın kelimelerin bir listesi vardır.

Tabu XL nasıl oynanıyor?

Eğlenceyi 4’e katlayacaksınız diyoruz çünkü Tabu XL’de klasik Tabu oyunundan farklı olarak 4 farklı anlatım şekli mevcut. Klasik oyunun yanı sıra çizerek, Tabu kuklasıyla anlatarak ve en fazla 15 kelime kullanarak oynayacağınız Tabu XL ile oyun partileri çok daha eğlenceli geçecek.

3 kişi tabu nasıl oynanır?

3 Kişilik Tabu Nasıl Oynanır? 3 kişilik oyunda, iki takım eşit olarak oluşturulamadığı için bir kişi her zaman dinleyici olabilir. Kalan iki kişi, sırasıyla ona kartları anlatır. En çok puan toplayan kazanmış olur.

Tabu kaç kelime var?

Oyuncuların anlatım güçlerini sergilemelerini gerektiren Tabu 1000 Kelime, aile arasında ve arkadaş gruplarında en çok oynanan oyunlardan biri oluyor. 13 yaş ve üzerindeki kişiler için tasarlanmış oyun, 1000’den fazla soru kelimesi içeriyor. Tabu, grup hâlinde oynanıyor.

You might be interested:  Hanoi Oyunu Nasıl Oynanır?

Bir kelime bir işlem oyunu nasıl oynanır?

Yarışmada yarışmacılara bir kelime, bir de işlem sorusu sorulmaktadır. Kelime sorusunda yarışmacılara 8 tane harf verilmekte, yarışmacılar da bu harfleri ve bir de joker harfi kullanarak kelime türetmeye çalışmaktadır. En fazla harfli kelimeyi bulan yarışmacı harf sayısı kadar puan kazanmaktadır.

Türkçe kelime türetme oyunu nasıl oynanır?

Oyun 2, 3 ya da 4 oyuncu ile oynanır. Taşların hepsini, kutunun içerisinde bulunan torbanın içine koyduktan sonra her oyuncu bir taş çeker. Çekilen taşlardan hangisi “A” harfine daha yakın ise o oyuncu, oyuna ilk başlar. Eğer oyunculardan biri boş taşlardan birini çekti ise o zaman önce başlama hakkı onun olur.

Işlem kelime Avcısı oyunu Nasıl Oynanır?

Seçilen kartlar, kapalı bir şekilde ortaya koyulur. İlk kart açılır. Açılan kart, kelime kartı ise, her oyuncu, karışık verilen harfler ile enaz 3 harfli yeni kelimeler üretmeye başlar. Kelimeler anlamlı olmalıdır. 5 kelime bulan kişi yazı tahtasını kaldırır ve işlem tamam der.

Anlat bakalım nasıl bir oyun?

Süreyi tutan kişi zamanı başlatır. Takımınızdan kimseye kartı göstermeyin ve karttaki soru kelimelerini bilmesi için olabildiğince ip uçu vermeye çalışın, alttaki yasaklı kelimeleri kullanmama dikkat edin. Siz ipucu verirken takım arkadaşlarınızda sor kelimesini bulmak için tahminlerde bulunacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.